سخنگوی سازمان تیم‌های ملی دوومیدانی:

برای اردوی خارج از کشور حدادی و تفتیان پول نداریم

تهران - ایرنا - « تیمور غیاثی» سخنگوی سازمان تیم‌های ملی دوومیدانی گفت: «احسان حدادی» و «حسن تفتیان» می‌خواهند تمرینات خود را در خارج از کشور دنبال کنند اما بودجه این کار را نداریم.

غیاثی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه برپایی اردوهای تیم ملی براساس جداول 21 روزه تنظیم شده است، افزود: اردوها با دعوت از 30 دوومیدانی کار برتر کشور برپا شده و تمرینات طبق برنامه در حال برگزاری است.
وی افزود: به تدریج تعداد ورزشکاران حاضر در اردو کاهش می یابد و در چهارمین و آخرین دوره اردوها که متصل به شروع رقابت هاست ترکیب نهایی تیم ها مشخص می شود.
عضو سازمان تیم های ملی فدراسیون دوومیدانی درباره برگزاری این اردوها نیز گفت: چهار اردویی که طراحی کردیم در داخل کشور برگزار می شود اما مکان اردوها متغیر است.
به گفته وی هم اکنون اردوها در ورزشگاه «آفتاب انقلاب» تهران در حال برگزاری است و پس از آن درباره محل برگزاری اردوی بعدی تصمیم گیری خواهد شد. البته از هم اکنون برگزاری اردو در کیش، قشم، شمال کشور و بوشهر را هدف گذاری کرده ایم.
غیاثی در پاسخ به این سئوال که چرا حدادی و تفتیان دراردوی تیم ملی شرکت ندارند اظهار داشت: حدادی تقاضای برپایی اردو در خارج از کشور را دارد که در حال حاضر به دلیل کمبود بودجه این امکان برای فدراسیون وجود ندارد. البته به او اعلام کردیم برای جذب مربی خارجی که در ایران هدایت او را برعهده بگیرد مشکلی نداریم که هنوز پاسخی از سوی او دریافت نکردیم.
وی درباره عدم حضور تفتیان دراردوی نخست تیم ملی نیز عنوان کرد: این ورزشکار به طور مستقیم با سازمان تیم های ملی صحبتی نکرده اما در گفت و گو با یکی از رسانه ها مدعی شده برنامه تمرینات خود را به فدراسیون ارائه کرده که این موضوع صحت ندارد.
غیاثی ادامه داد: او در گفت وگویی عنوان کرده ترجیح می دهد با مربی خود در پاریس تمریناتش را ادامه دهد که برپایی این اردو با شرایط فعلی به هیچ وجه انجام شدنی نیست و با آن مخالفیم.
عضو سازمان تیم های ملی فدراسیون دوومیدانی ایران عنوان کرد: فدراسیون تنها به یک یا چند ورزشکار اختصاص ندارد و باید بودجه خود را به گونه ای هزینه کند تا تمام ورزشکاران با استعداد کشور از آن بهره مند شوند.
وی گفت: در شرایط فعلی و با بودجه سه و نیم میلیارد تومانی نمی توانیم هزینه های سنگین برپایی اردوهای بلند مدت برون مرزی را تامین کنیم.
وی تاکید کرد: فدراسیون به صورت تمام و کمال از قهرمانان و استعدادهای دوومیدانی کشور حمایت کرده است و این روند را ادامه می دهد بنابراین ایجاد هجمه علیه فدراسیون در این شرایط درست نیست.
تیم های دوومیدانی رده های سنی برای شرکت در رقابت های قهرمانی آسیا اسفندماه عازم هنگ کنگ می شوند و تیم ملی نیز اوایل اردیبهشت سال آینده در رقابت های قهرمانی آسیا که در دوحه قطر برگزار می شود حضور خواهد داشت.
ورزشی **9144**9118**2024

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال