نمایندگان مجلس با کلیات لایحه صندوق مکانیزه فروش موافقت کردند

تهران - ایرنا - نمایندگان مجلس شورای اسلامی با کلیات لایحه صندوق مکانیزه فروش موافقت کردند که در صورت تصویب نهایی نحوه استفاده، نگهداری و نظارت بر سامانه صندوق فروش تعیین می شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، نمایندگان در ادامه جلسه علنی امروز - سه شنبه - مجلس با 172 رای موافق، 10 رای مخالف و سه رای ممتنع از 210 نماینده حاضر به کلیات لایحه صندوق مکانیزه فروش رای مثبت دادند.
به دلیل وجود ابهامات، بنا شد جزییات این لایحه به کمیسیون اقتصادی مجلس ارجاع شود و در این کمیسیون بار دیگر مورد بررسی قرار گیرد.
این لایحه هفت فصل و 28 ماده دارد که فصل های مختلف این لایحه درمورد تکالیف سازمان ،دستگاه ها، تکالیف عرضه کنندگان صندوق فروش و ضمانت های اجرایی است.
سید کامل تقوی نژاد رییس سازمان امور مالیاتی کشور در دفاع از این لایحه گفت: لایحه صندوق مکانیزه فروش سامانه ای است که شبکه ملی فراگیر و تخصصی نظام حاکمیت داده را با حداقل هزینه فراهم می کند.
وی ادامه داد: صندوق مکانیزه فروش هیچ هزینه اضافی به مودیان مالیاتی تحمیل نمی کند و برای سخت افزار این سامانه نیز هزینه ای به کشور اضافه نمی شود.

**درخواست تحقیق و تفحص از بانک مرکزی از دستور کار مجلس حذف شد
حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهردر جلسه علنی امروز در تذکری با استناد به ماده 212 آیین نامه داخلی مجلس گفت: درخواست تحقیق و تفحص از بانک مرکزی که توسط نمایندگان تحویل هیات رییسه مجلس داده شده بود و هیات رییسه به کمیسیون مربوطه ارجاع داده شده است.
وی اظهار داشت: این تقاضا باید طی دو هفته در دستور کار کمیسیون مربوطه قرار می گرفت، ولی با گذشت هشت ماه در کمیسیون مربوطه مصوب شد و بارها در دستور کار روز مجلس قرار گرفت.
وی تصریح کرد: با این که بارها در دستور کار مجلس قرار گرفته ولی این هفته و هفته گذشته در دستور کار مجلس قرار نگرفت و حذف شد،علت این اقدام مشخص نیست.
نماینده مردم شاهین شهر در مجلس یادآور شد: سوءمدیریت ها در نظام بانکی و موسسات غیردولتی خسارات فراوانی را به کشور وارد کرده است که این امر نیاز به تحقیق و تفحص جدی از مدیریت و فعالیت های بانک مرکزی دارد، بنابراین لازم است که در دستور کار مجلس قرار بگیرد.
علی لاریجانی رییس مجلس نیز در پاسخ به این تذکر گفت: طرح تحقیق و تفحص از بانک مرکزی حذف نشده و این موضوع پیگیری خواهد شد.

** زارعی ناظر مجلس در شورای عالی فضایی شد
نمایندگان در ادامه جلسه علنی امروز مجلس، غلام محمد زارعی نماینده بویراحمد و دنا در مجلس را با 133 رای موافق به عنوان ناظر در شورای عالی فضایی انتخاب کردند.

**مازنی و طباطبایی نژاد ناظر مجلس در ستاد امر به معروف و نهی از منکر شدند
نمایندگان در ادامه جلسه علنی امروز احمد مازنی نماینده تهران را با 89 رای موافق و سید صادق طباطبایی نژاد اردستان را با 88 رأی موافق از مجموع 159 رأی موافق به عنوان ناظر مجلس در ستاد امر به معروف و نهی از منکر انتخاب کردند.

**مجمع نمایندگان استان اصفهان و گلستان درگذشت نوربخش و تاج الدین را تسلیت گفتند
نمایندگان مجمع استان اصفهان و گلستان در بیانیه ای درگذشت مرحوم دکتر نوربخش رییس فقید سازمان تامین اجتماعی و مرحوم عبدالرحمن تاج الدین معاون فقید پارلمانی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی را تسلیت گفتند.
در این بیانیه آمده است: مرحوم نوربخش و مرحوم تاج الدین از چهره های خدوم نظام جمهوری اسلامی و از مدافعان حقوق کارگران بودند را تسلیت گفتند.
سیام*9121**1058**1336

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال