در بیست‌ و پنجمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی :

رئیس جهاد دانشگاهی: علم به کار نیابی تبدیل شده است

تهران- ایرنا- رئیس سازمان جهاد دانشگاهی گفت: علم به کاری نیابتی تبدیل شده است، رساله نویسی، مقاله نویسی و کتاب نویسی هر روز در خیابان انقلاب تبلیغ می شود و برای آن پول دریافت می شود.

به گزارش گروه دانشگاه ایرنا، محمدرضا طیبی روز دوشنبه در مراسم بیست‌ و پنجمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی با اشاره به تبلیغات پذیرش پایان نامه نویسی در خیابان انقلاب ازاین وضعیت انتقاد کرد و گفت: پایان نامه ها باید در مسیر حل مشکلات تدوین شود .
به اعتقاد وی مقالات تهیه شده در حوزه علمی نه تنها در اولویت نیست بلکه مورد استفاده قرار نمی گیرد .
طیبی با بیان اینکه نباید از قافله علم در دنیا عقب ماند، تصریح کرد : ضرورت حل مشکلات و مسائل با کمک استادان دانشگاه بیش از بیش احساس می شود چرا که باید با جهش علمی و فناورانه، فاصله خود را با دنیا کاهش دهیم .
رئیس سازمان جهاددانشگاهی با انتقاد از برخی دعواهای سیاسی در کشور عنوان کرد: باید دعواهای سیاسی را حل کرده و به خاطر منافع ملی و مصالح کشور به تفاهم برسیم.
وی در ادامه سخنان خود به موضوع برگزاری دو جشنواره جهاد دانشگاهی در حوزه نویسندگی اشاره کرد و افزود: دراین جشنواره تلاش شده تا دانشجویان به نگارش پایان نامه ها اهتمام ورزند .
وی افزود: پرداختن به صنعت چاپ و نشر یکی از اقدامات جهاد دانشگاهی در راستای توسعه فرهنگی و علمی است.
رئیس سازمان جهاددانشگاهی با انتقاد از نبود استراتژی توسعه صنعتی در کشور انتقاد کرد و افزود: باید اولویت‌ های‌ توسعه را مشخص سازیم. فعالیت های ما در این حوزه متمرکز نیست.

**9283**1601**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال