داورزنی: فدراسیونی که رئیس بازنشسته دارد، بودجه نمی‌گیرد

تهران - ایرنا - معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزیر ورزش و جوانان گفت: وزارت ورزش با پایان زمان اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان، هیچ اعتبار و بودجه ای به فدراسیون هایی که در آن بازنشستگان به فعالیت خود ادامه دهند، پرداخت نخواهد کرد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، محمدرضا داورزنی در حاشیه المپیاد استعدادهای برتر ورزشی کشور، در جمع خبرنگاران افزود: بازنشتگان باید به قانون احترام بگذارند. برخی از بازنشستگان که می توانند از بندهای این قانون از جمله ماده 60 قانون جامع ایثارگری استفاده کنند می توانند کماکان به فعالیت خود ادامه دهند.
وی ادامه داد: البته از تلاش ها و خدماتی که این افراد در حوزه ورزش انجام داده اند قدردانی خواهد شد و حتی معتقدیم می توان از ظرفیت ها و توانمندیهای آنان در ورزش کشور استفاده کنیم.
معاون وزیر ورزش اضافه کرد: براساس این قانون برخی از روسای بازنشسته توانسته اند از حق قانونی خود (ماده 60) استفاده کنند اما برخی رسانه ها به گونه ای به مساله پرداختند که گویا این افراد قصد اجرای قانون را ندارند درحالی که همه باید از این قانون تمکین کنند.
داورزنی در پاسخ به این سوال که آیا استقلال و پرسپولیس هم شامل قانون بازنشستگی می شوند؟ توضیح داد: این 2 باشگاه تقریبا دولتی هستند اما مجمع آنها باید در این خصوص تصمیم گیری کند.
26 آبان پایان مهلت 60 روزه برای اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان بود. رئیس 12 فدراسیون ورزشی مشمول این قانون بودند که از میان آنها 6 نفر استعفا داده اند و بهرام شفیع رئیس فدراسیون هاکی هم از دنیا رفت.
مهدی تاج، احمد ضیایی و محمدصادق فرجی روسای فدراسیون های فوتبال، والیبال و کاراته از مهمترین افراد بازنشسته هستند که هنوز از سمت خود کنار نرفته اند.
هفته گذشته پس از بیانیه کنفدراسیون فوتبال آسیا که فوتبال ایران را تهدید کرده بود در صورت دخالت دولتی تعلیق می شود، اعلام شد که تاج از ماده 60 استفاده می کند تا در سمت خود باقی بماند.
ضیایی و فرجی هم به دیوان عدالت اداری شکایت کرده اند و قرار است چهارشنبه رای نهایی رسیدگی به این پرونده صادر شود.
ورزشی **9250** 2024

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال