احتمال آبگرفتگی معابر در نیمه جنوبی کشور

تهران - ایرنا - با توجه به فعالیت سامانه بارشی در نیمه جنوبی کشور، طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه بارش باران گاهی با وزش باد و رعد و برق و احتمال آب گرفتگی معابر عمومی در این بخش از کشور پیش بینی شده است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، در اطلاعیه این سازمان آمده است: احتمال آبگرفتگی معابر استان های کهگیلویه وبویر احمد، چهارمحال و بختیاری، شمال بوشهر، شمال و غرب فارس، جنوب اصفهان و نیمه غربی کرمان در روز سه شنبه و شرق هرمزگان و جنوب کرمان در روز چهار شنبه وجود دارد.
بر این اساس توصیه شده تمهیدات لازم برای کاهش خسارات احتمالی به عمل آید.همچنین به علت ساکن شدن هوا، از یکشنبه تا سه‌ شنبه هفته جاری میزان آلاینده‌‌‌ها در شهرهای صنعتی و پرجمعیت به ویژه تهران، اصفهان و اراک افزایش می ‌یابد.
با ورود سامانه بارشی جدید از روز سه شنبه از جنوب، پیش بینی می شود بارش ‌های پراکنده گاهی با رعد و برق و وزش باد نسبتا شدید در مناطق جنوبی کشور شامل استان‌ های بوشهر، فارس، جنوب اصفهان و به تدریج در بخش‌ هایی از کرمان و هرمزگان و سیستان و بلوچستان رخ دهد.
به سبب وزش باد شدید، مناطق مرکزی و شرق خلیج فارس و غرب تنگه هرمز مواج خواهد بود، همچنین با ورود سامانه بارشی از جنوب از اواخر وقت روز دوشنبه و طی روز سه ‌شنبه در مناطق غربی و مرکزی خلیج‌فارس افزایش ابر، وزش باد شدید، رگبار و رعد و برق پیش‌بینی می‌ شود.
علمی 9014**1440

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال