کوتاه از دانشگاه تهران

تهران-ایرنا- برگزاری نخستین آزمون صلاحیت عمومی برای انعقاد قرارداد انجام کار معین و نقد و بررسی کتاب «راه بی سرانجام؛ سرگذشت آسوریان در جنگ جهانی اول» از جمله خبرهای کوتاه دانشگاه تهران است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از دانشگاه تهران، اولین آزمون صلاحیت عمومی برای انعقاد قرارداد انجام کار معین کارکنان دانشگاه در روز پنجشنبه 24 آبان ماه 1397 در مرکز آموزش‌های ضمن خدمت دانشگاه تهران برگزار شد.
کارکنانی که موفق به گذراندن این آزمون می‌شوند، پس از مصاحبه و طی مراحل با آنها قرارداد انجام کار معین منعقد می‌شود.
با راه‌اندازی مرکز آموزش‌های ضمن خدمت، برگزاری آزمون‌های اعمال مدرک، صلاحیت عمومی برای انعقاد قرارداد و... به این مرکز محول شده است.
نمایندگانی از اداره کل منابع انسانی، اداره کل حراست و مرکز آموزش‌های الکترونیکی در روند برگزاری آزمون نظارت و همکاری داشتند.

**سرگذشت آسوریان
به مناسبت یکصدمین سالگرد پایان جنگ‌جهانی اول، نشست نقد و بررسی کتاب «راه بی سرانجام؛ سرگذشت آسوریان در جنگ جهانی اول»، سه شنبه 29 آبان، ساعت 15 توسط کانون مطالعات بینا‌رشته‌ای فرهنگی باشگاه دانشجویان در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.
در این نشست کاوه بیات (پژوهشگر تاریخ معاصر)، احسان هوشمند (پژوهشگر مطالعات اقوام)، سیروان خسروزاده (مؤلف کتاب) سخنرانی خواهند داشت.
جنگ جهانی اول یکی از مهم‌ترین مقاطع تاریخ معاصر ایران است که به رغم صد سال از گذشت آن، وقایع و رخدادهای مرتبط با آن هنوز تا حد زیادی ناگفته و نانوشته باقی مانده‌اند. سرگذشت آسوریان ایران و عثمانی در این مقطع یکی از مسائلی است که باوجود اهمیت غیرقابل انکار آن، مغفول واقع شده است.
کتاب راه بی سرانجام در راستای رفع روایت یکجانبه‌گرایانه‌ای که تا به امروز نسبت به آسوریان در جنگ جهانی اول وجود دارد اقدام به بهره‌گیری از اسناد و منابع نویافته کرده است.
کتاب متشکل از یک مقدمه و پنج فصل و سه پیوست است. برخی از محورها و مسائل مورد بحث در این فصول برای نخستین بار مطرح می‌شود. در مجموع به نظر می‌رسد در «راه بی سرانجام» سرگذشت آسوریان آن‌گونه که بوده، روایت شده است.

**9491**1601**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال