معرفی داوران فیلم‌های سینمایی مسابقه بین‌الملل جشنواره مقاومت

تهران- ایرنا- مجید مجیدی و احمدرضا درویش به همراه سه سینماگر از بنگلادش، آرژانتین و تانزانیا به عنوان داوران فیلم‌های سینمایی بخش مسابقه بین‌الملل پانزدهمین جشنواره مقاومت معرفی شدند.

به گزارش روز یکشنبه گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، پنچ چهره سینمایی از ایران و کشورهای استرالیا، بنگلادش و آمریکا ترکیب هیات داوری فیلم‌های سینمایی بخش بین‌الملل جشنواره را تشکیل می‌دهند.
مجید مجیدی و احمدرضا درویش از ایران، مارتین مهاندو از استرالیا، غلام ربانی بیپلوب از بنگلادش، رودریگو ویلا از آمریکا، قرار است 12 عنوان فیلم سینمایی راه یافته به بخش مسابقه این رویداد سینمایی را داوری کنند.
کارنامه اعضای هیات داوری بخش بین‌الملل پانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت :
**مجید مجیدی: متولد 1338 تهران؛ کارگردانی فیلم‌های سینمایی بدوک، پدر، بچه‌های آسمان، رنگ خدا، باران، بید مجنون، آواز گنجشک‌ها و محمد رسول الله(ص) را بر عهده داشته است.

**احمدرضا درویش: متولد مرداد 1340 تهران؛ فعالیت هنری خود را از سال 1361 با کارگردانی نمایش‌های تلویزیونی آغاز کرد اما پس از آن در سال 1368 با نویسندگی و کارگردانی «آخرین پرواز» وارد سینمای حرفه‌ای شد.

**غلام ربانی بیپلوب: در سال 1974 در بنگلادش به دنیا آمد، وی به عنوان برگزارکننده جشنواره فیلم شناخته می‌شود. بیپلوب بنیانگذار جشنواره بین‌المللی فیلم بنگلادش و دبیر کل سابق و نایب رئیس فدراسیون بین‌المللی فیلم در کشور زادگاهش است.

**رودریگو ویلا: تهیه‌کننده، نویسنده و کارگردان مطرح بین‌المللی‌ست. او در سال 1988 شرکت تولید فیلم Cinema 7 Films با دفاتری در بوینس آیرس را تاسیس کرد و تاکنون مدیر آن است. فیلم‌های وی در بسیاری از جشنواره‌ها برگزیده شده و جایزه دریافت کرده‌اند. او همچنین مهمترین جایزه صنعت فیلم آرژانتین، Condor de2014 Plata برای بهترین مستند سال را دریافت کرده و محتوای اصلی بسیاری را در سراسر جهان تولید کرده است.

**مارتین مهاندو: دکتر مارتین مهاندو از تانزانیا، محقق دانشکده رسانه، ارتباطات و فرهنگ دانشگاه مرداک استرالیا است. او همچنین دبیر Journal of African Cinemas است که در بریتانیا توسط انتشارات Intellect منتشر می شود. او رییس جشنواره بین‌المللی زنگبار Zanzibar است.
پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت با شعار «تجلی گفتمان فرهنگی انقلاب اسلامی» به همت بنیاد فرهنگی روایت فتح و انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس با همکاری مراکز و سازمان های مختلف از 5 تا 9 آذرماه امسال در تهران برگزار می‌شود.
فراهنگ**9246** 1055

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال