همزمان با سفر رییس جمهوری؛

واحد فرآوری طلا با سرمایه خارجی در خوی کلنگ زنی می شود

ارومیه- ایرنا- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: در سفر قریب الوقوع رییس جمهوری به این استان، یک واحد فرآوری طلا با سرمایه گذاری خارجی در «ایواوغلی» شهرستان خوی کلنگ زنی می شود.

جعفر صادق اسکندری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: حجم سرمایه گذاری این طرح 1.4 میلیون یورو و 35 میلیارد ریال برآورده شده و با اجرای آن برای 81 نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد می شود.
وی بیان کرد: با اجرای این طرح که ارزش افزوده قابل توجهی هم خواهد داشت، از خام فروشی طلا در شمال استان جلوگیری می شود و صنایع پایین دستی طلا و زیورآلات در این منطقه گسترش می یابد.
وی همچنین گفت: 17 واحد صنعتی با 40 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در این استان در حال بهره برداری و چهار طرح سرمایه گذاری خارجی به ارزش تقریبی 127 میلیون دلار هم با سرمایه گذاری کشورهای آلمان، کانادا، عراق و ترکیه در حال اجراست.
وی اضافه کرد: عمده سرمایه گذاران خارجی در واحدهای تولیدی این استان از اتباع کشورهای چین، ترکیه، هند، عراق و جمهوری آذربایجان هستند و بیشتر تولیدات این واحدها هم مربوط به لوازم خانگی، انواع درب ها، مبلمان خانگی و اداری، لوازم و قطعات خودرویی، صنایع معدنی و پانل های PVC است.
به گزارش ایرنا در حال حاضر 2 هزار و 288 واحد صنعتی با سرمایه گذاری 53 هزار و 362 میلیارد ریال و با اشتغالزایی برای 58 هزار و 721 نفر در این استان وجود دارد؛ فعالیت واحدهای صنعتی بزرگ مقیاس در استان همچون پتروشیمی، سیمان، تراکتورسازی، ماشین سازی، تولید انواع تریلرها و کانتینرها و تولید کالاهای پزشکی موجب رونق اقتصادی استان شده است.
به گفته کارشناسان زمینه های تکنولوژیکی جهت ایجاد سرمایه پیشرفته و دانش بنیان در حوزه های صنایع نانو، میکروالکترونیک، میکروماشین، روباتیک، هوا و فضا و بیوتکنولوژی در آذربایجان غربی وجود دارد.
6009/3072

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال