نتایج جدیدترین نظرسنجی پس از انتخابات میاندوره ای:

53 درصد مردم آمریکا مخالف عملکرد ترامپ هستند

تهران – ایرنا – تارنمای هیل خبر داد که نتایج جدیدترین نظرسنجی نشان می دهد که میزان محبوبیت رئیس جمهوری آمریکا پس از انتخابات میاندوره ای اندکی بهبود یافته و به 47 درصد رسیده اما همچنان 53 درصد مردم آمریکا مخالف عملکرد ترامپ هستند.

نظرسنجی مشترک تلویزیون اینترنتی این تارنمای آمریکایی و شرکت افکارسنجی هریس ایکس 9 و 10 نوامبر (18 و 19 آبان) و از میان یک هزار رای دهنده قطعی انجام شد و حاشیه خطای آن 3.1 درصد است. نتایج این تحقیق نشان می دهد که 23 درصد پاسخگویان به شدت و 24 درصد آنان تا حدی از عملکرد ترامپ رضایت دارند.
53 درصد شرکت کنندگان دراین نظرسنجی نیز مخالف عملکرد رئیس جمهوری آمریکا بودند که 37 درصد آنان مخالفت خود را 'شدید' اعلام کرده و حدود 17 درصد نیز 'تا حدی' با ترامپ مخالف بودند.
نظرسنجی مشابهی که پیش از انتخابات میان دوره ای انجام شد حکایت از محبوبیت 45 درصدی ترامپ داشت و 55 درصد پاسخگویان نیز با عملکرد وی مخالف بودند.
از سوی دیگر میانگین نظرسنجی های منتشر شده در تارنمای ریل کلیر پالیتیکس (RealClearPolitics.com) نشان می دهد که اکنون میزان محبوبیت ترامپ 43 درصد بوده و مخالفت با وی 53 درصد است.
این نظرسنجی اخیر چندین روز پس ازانتخابات میاندوره ای 15 آبان انجام شد که از دید ناظران سنگ محکی برای ارزیابی عملکرد دو ساله ترامپ در کاخ سفید بود و دمکرات ها توانستند کنترل مجلس را به دست آورده ولی جمهوریخواهان کماکان اکثریت کرسی های سنا و فرمانداری ها را در اختیار داشته باشند.
به نوشته هیل، انتخابات میان دوره ای تا حد زیادی تبدیل به همه پرسی ای در مورد اولویت های مردم شده بود و نشان داد که آمریکا جامعه ای دوقطبی است.
اروپام**3092**2040

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال