بر اساس نتایج یک نظرسنجی

زائران مراسم اربعین از فرایند دریافت ویزا اعلام رضایت کردند

تهران- ایرنا- بر اساس نتایج یک نظرسنجی از زائران مراسم پیاده روی اربعین، اکثر زائران از فرایند اخذ ویزا اظهار رضایت کردند.

به گزارش ایرنا، روابط عمومی ایسپا، (مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران) چهار سال پیاپی به اجرای نظرسنجی از زائران و شرکت‎کنندگان در پیاده روی اربعین حسینی نظرسنجی کرده است.
این نظرسنجی از افرادی صورت گرفته است که برای ورود به کشور مرزهای زمینی شامل شلمچه، چذابه و مهران را انتخاب کرده‎اند. نظرسنجی اربعینی ایسپا با حجم نمونه 1491 نفر بین روزهای 6 تا 11 آبان سال 1397 عملیاتی شده است.
98.6 درصد از پاسخگویان اعلام کردند که ویزا دریافت کرده اند و 1.3 درصد نیز در پاسخ به این سوال جواب منفی داده اند. همچنین 30.2 درصد زائران اعلام کردند که چند روز قبل از شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی گذرنامه دریافت کرده اند.
67.7 درصد نیز از قبل گذرنامه داشته اند. از نگاه 73.2 درصد پاسخگویان فرایند دریافت ویزا آسان بوده است در عین حال 26.8 درصد نیز اعلام کرده اند که این فرایند سخت بوده است.
یافته های این نظرسنجی نشان می دهد 43.5 درصد زائران ویزای خود را از طریق دفاتر زیارتی سازمان حج و زیارت یا سامانه سماح، 35.5 درصد از دفاتر پلیس +10، 12.4 درصد از طریق واسطه ها، 8.1 درصد به صورت آزاد یعنی از دفاتر سیاحتی و گردشگری دریافته کرده اند.
یکی دیگر از محورهای مورد پژوهش این نظرسنجی مهمترین مشکلات سفر از دیدگاه پاسخگویان بوده است که پاسخگویان به صورت چند پاسخی می توانستند پاسخ خویش را ارائه دهند، که طبق نتایج باید گفت که «مسائل مالی مانند گران بودن سفر» 55.9 درصد، مهمترین مشکل زائران از دیدگاه پاسخگویان محسوب می شود.
«حمل و نقل در داخل کشور عراق» 48.4 درصد، « مسائل بهداشتی در کشور عراق» 34.7 درصد، «دریافت ارز مسافرتی» 30.9 درصد، «مسائل شخصی مانند بیماری، خستگی و ...» 21.9 درصد، «عدم آشنایی به زبان عربی» 21.1 درصد، «محل اسکان در کشور عراق» 15.8 درصد، «وضعیت تغذیه نامناسب در کشور عراق» 11.9 درصد، «اخذ ویزا» 10.2 درصد، «مسائل مربوط به مرز هنگام ورود» 6.5 درصد و «مسائل مربوط به مرز هنگام خروج» 5.9 درصد در رتبه های بعدی قرار دارند.
اجتمام * 3377 * 3063

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال