اعتبارات ارزش افزوده شهرداری ها در مجلس پیگیری می شود

یاسوج - ایرنا- نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: با برنامه ریزی های انجام شده اعتبارات تبصره 2ماده 39مالیات بر ارزش افزوده مربوط به شهرداری ها و دهیاری ها از هفته آینده در مجلس پیگیری خواهد شد.

به گزارش ایرنا، غلام محمد زارع روز جمعه در نشست با شهرداران، فرمانداران، شوراها و دهیاران کهگیلویه و بویراحمد که با حضور جمالی نژاد معاون عمرانی وزیر کشور برگزار شد اظهار داشت: میزان اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده نزدیک به سه هزار و 200 میلیارد تومان است.
وی گفت: مجلس برای اختصاص این میزان اعتبار برای بهتر شدن وضعیت دهیاری ها و شهرداری های کشورعزم راسخ دارد.
به گفته وی این اعتبار هم اکنون در اختیار سازمان هدفمندی یارانه هاست و توسط این سازمان هزینه می شود.
زارع عمران و آبادی شهری و روستایی را مکمل همدیگر دانست و افزود: یکی از رویکرهای مجلس توسعه روستاهاست.
وی با تاکید بر مدیریت منابع در حوزه شهرداری ها اضافه کرد: ایجاد درآمد پایدار باید در اولویت شهرداری ها و شورای شهر باشد.
نماینده مردم شهرستانهای کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده نیز در این نشست اظهار داشت: نیاز است شهرداری ها متانسب با امکانات و اعتبارات طرح های خود را اجرایی کنند.
عدل هاشمی پور اولویت بندی شهرداری ها در اجرای کارهای عمرانی را مهم دانست و گفت: شهرداری ها باتوجه به محدود بودن منابع باید به فکر درامد پایدار باشند.
وی استفاه از ظرفیت شرکت های خصوصی، تشکلهای مردم نهاد و دیگر منابع را راهکار مناسب برای برون رفت از مشکلات دانست و گفت: با برنامه ریزی در این راستا خدمات رسانی شهرداری ها به نحو احسن انجام می شود.
هاشمی پور با اشاره به وجود نیروهای مازاد در شهرداری ها گفت: ساماندهی و تعیین تکلیف دهیاران به جد از سوی مجلس پیگیری خواهد شد.
7531/1662

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال