86000 طرح عمرانی نیمه تمام شهری و روستایی در کشور وجود دارد

یاسوج - ایرنا - معاون عمرانی وزیر کشور گفت: 86 هزار طرح عمرانی نیمه تمام شهری و روستایی در کشور وجود دارد که کلنگ زنی برخی از آنها سبب اتلاف منابع مالی شده است.

به گزارش ایرنا، مهدی جمالی نژاد روز جمعه در نشست با شهرداران، فرمانداران، شوراها و دهیاران کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: تعداد زیادی از این طرح‌ها به‌صورت نیمه تمام رها شده است.
وی بیان کرد: در کنار طرح‌های نیمه تمام قبلی، بدون برنامه ریزی، طرح‌های جدید با همان قابلیت کلنگ زنی شد.
جمالی نژاد با اشاره به اینکه کلنگ زنی طرح‌های جدید اتلاف منابع است تصریح کرد: کلنگ زنی برخی از طرح‌ها که قابلیت اجرایی نداشتند باعث هدررفتن بیت‌المال شده است.
وی با اشاره به مشکلات زیاد شهرداری‌ها و دهیاری‌ها افزود: گرفتن اوراق مشارکت نقش مهمی در برون رفت از این مشکلات دارد.
جمالی نژاد اضافه کرد: با انعقاد قرارداد با بنیاد مسکن وضعیت دهیارهای کشور تا حدود زیادی از لحاظ مالی بهبود می‌یابد.
وی با بیان اینکه اعتبارات محدود دولتی جوابگوی مشکلات شهری و دهیاری‌ها نیست گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد با داشتن ظرفیت‌های طبیعی باید منابع درآمدزا را افزایش دهد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست با اشاره به مشکلات زیاد شهرداری‌ها و دهیارهای استان گفت: باید مشکلات آنها در سطح ملی از سوی کارشناسان بازنگری شود.
علی محمد احمدی با اشاره به اینکه قوانین موجود پاسخگوی نیاز دهیاری‌ها نیست اضافه کرد: قانون‌مند کردن نظام توزیع اعتبارات باید در اولویت قرار گیرد.
وی گفت: شهرداری‌های استان به دلیل نبود درامد پایدار با مشکلات زیادی مواجه هستند.
احمدی با اشاره به کاهش جمعیت روستایی در حوزه زاگرس افزود: این کاهش جمعیت در استان کهگیلویه و بویراحمد به دلیل عمق محرومیت و نبود امکانات روز به روز در حال افزایش است.
کهگیلویه و بویراحمد 713 هزار نفر جمعیت دارد که حدود 46 درصد آنان در روستاها زندگی می‌کنند.
7531/6110

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال