روسیه میزبان رقابت های والیبال قهرمانی جهان 2022 شد

تهران - ایرنا - نشست سالانه فدراسیون جهانی والیبال (FIVB) که از روز گذشته در مکزیک آغاز شد، کشور روسیه را به عنوان میزبان رقابت های والیبال قهرمانی جهان سال 2022 معرفی کرد.

به گزارش روز جمعه ایرنا از فدارسیون والیبال، در این نشست بخش معرفی میزبانان رقابت های جهانی به عنوان مهم ترین برگزار شد تا روسیه عنوان میزبان رقابتهای والیبال قهرمانی مردان جهان در سال 2022 را به نام خود ثبت کند.
والیبال مردان روسیه با شش مدال طلا، سه مدال نقره و سه نشان برنز (12 مدال) پرافتخارترین کشور مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان است.
در ادامه این نشست فینال لیگ ملت های جهان تا 3 سال آینده در بخش مردان به آمریکا و در بخش زنان به چین داده شد. همچنین رقابت های قهرمانی زیر 19 سال جهان در تونس و زیر 21 سال در بحرین برگزار می شود.
مصر و مکزیک به ترتیب میزبان رقابت های زیر 18 سال و زیر 20 سال دختران خواهند بود.
در روز نخست این نشست سالانه هیات رئیسه جلسه ای جداگانه برگزار کرد و روسای کنفدراسیون ها با نمایندگان کشورهای قاره خود نیز جلسات مشترک برگزار کردند.
در این نشست که از روز گذشته به میزبانی کشور مکزیک آغاز شده است ، محمدرضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان که به عنوان عضو هیات رئیسه FIVB نیز به عنوان نماینده فدراسیون والیبال ایران در این نشست حضور دارد.
ورزشی **1828**1440

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال