سخنگوی جنبش النجبا:

اعضای داعش دارای کارت ورود به پایگاه های آمریکا در سوریه هستند

بغداد - ایرنا - سخنگوی جنبش النجبا از گروههای مقاومت اسلامی عراق گفت که برخی اعضای داعش دارای مجوز تردد به پایگاه های نظامی آمریکا در خاک سوریه را در اختیار دارند.

به گزارش ایرنا، 'هاشم الموسوی' سخنگوی النجباء روز جمعه به خبرگزاری المعلومه عراق گفته است درمیان اعضای دستگیر شده گروهک تروریستی تکفیری داعش، کسانی هستند که دارای کارت های مخصوص ورود و خروج به پایگاه نظامی آمریکا بوده اند.
وی گفت: آمریکا با انتقال تروریست های داعش از ادلب و برخی دیگر از مناطق سوریه به نقاط مرزی با عراق، از این امر برای ایجاد مشکلات امنیتی و تنش آفرینی سیاسی استفاده می کند.
الموسوی با هشدار نسبت به تبعات این امر از دولت عراق خواست ضمن مذاکره با دولت سوریه، زمینه ورود نیروهای عراقی به نقاط استقرار داعش در مرز سوریه با عراق و مبارزه با این عناصر را فراهم کند.
این مقام الحشد الشعبی با اشاره به این که نیروهای عراقی بدون مجوز دولت نمی توانند وارد خاک سوریه شوند، خواستار آن شد که مرکز چهارجانبه امنیتی ایران، عراق، روسیه و سوریه با افزایش هماهنگی های موجود، هر گونه بستر امن برای گروههای تروریستی در این منطقه را از بین ببرد.
در همین حال ارتش و الحشد الشعبی عراق از چند هفته پییش و در پی حمله گروه تروریستی داعش به مواضع نیروهای دموکراتیک سوریه و تصرف آن، نیروهای خود را در مرز با سوریه تقویت کرده اند.
همزمان برخی کارشناسان امنیتی و شخصیت های سیاسی از جمله تعدادی از نمایندگان پارلمان عراق، نسبت به احتمال بروز تحرکات جدید تروریستی در مناطق غربی عراق با پشتیبانی آمریکا و با هدف عبور دادن مجدد داعش به خاک کشورشان هشدار داده اند.
به گفته آنان، آمریکا درپی شکست مفتضحانه در مهندس دولت جدید عراق، درصدد انتقام از این کشور است و برکناری 'داگلاس سیلیمان' و جایگزین شدن 'ماتیو تویللر' سفیر کنونی آمریکا در یمن به جای وی، در راستای ایجاد بحران در عراق تلقی می شود.
خاورم *4**380**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال