استاندار جدید همدان را بهتر بشناسیم

همدان - ایرنا - سیدسعید شاهرخی استاندار جدید همدان با بیش از 28 سال سابقه درخشان مدیریتی، شخصیتی تعاملی و معتدل بین سیاسیون شناخته می شود و همواره در جهت توسعه مناسبات گام برداشته است.

به گزارش ایرنا، استاندار همدان زاده خیابان علوی خرم آباد و از خانواده مذهبی است که سال ها در جنگ تحمیلی دوشادوش همرزمانش مقابل دشمن بعثی از کیان اسلامی دفاع کرد.
وی متولد شهریورماه 1344 در شهر خرم ‌آباد و دارای مدرک کارشناسی ارشد جغرافیا و برنامه‌ریزی شهری و کارشناسی مدیریت صنعتی است.
نماینده دولت تدبیر و امید با کوله باری از تجربه مدیریتی، سال ها به عنوان سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری لرستان، فرماندار شهرهای نهاوند، اسدآباد، تویسرکان و قروه، شهردار ملایر، معاون فرماندار کهکیلویه و بویر احمد، رئیس دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استانداری لرستان و کارشناس مسئول شورای توسعه و برنامه‌ ریزی و امور شهری و شوراها استانداری لرستان خدمت کرد.
در واقع مدیر ارشد دیار هگمتانه حدود 15 سال در سطح شهرستان های استان همدان در کسوت های مختلف خدمت کرده است و از نیروهای خوش فکر و از جامعه وزارت کشور محسوب می شود.
استاندار جدید همدان با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، از 12 آبان 1392 در سمت معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان منصوب شد و سپس هفتم آذرماه 95 معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین شد.
هفتم آبان ماه 96 بود که شاهرخی طی حکمی از سوی دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور به عنوان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری همدان منصوب شد و بار دیگر به دیار الوندنشینان بازگشت.
محمدناصر نیکبخت استاندار سابق همدان نیز همواره از سیدسعید شاهرخی به عنوان مدیری با روش اعتدالی و البته در زمره اصلاح طلبان یاد می کرد.
شاهرخی در یکسال گذشته با تکیه بر صندلی مهمترین معاونت استانداری، شروع دوره جدید خدمت خود در استان همدان را برپایه ایجاد هماهنگی و تعامل با تمامی دستگاه ها و نهادهای کشوری و لشکری قرار داد و از نیروهای توانمند، لایق، دلسوز و کارآمد برای تحقق برنامه ها و سیاست های دولت تدبیر و امید استفاده کرد.
در واقع ایجاد فضایی آرام و به دور از هرگونه تنش و حاشیه، تحکیم طیف های مختلف سیاسی در مسیر توسعه پایدار و متوازن استان، تبیین دیدگاه مدیریتی همسو با سیاست های محوری محمدناصر نیکبخت استاندار سابق در عرصه های مختلف به ویژه تقویت امور اقتصادی مشتمل بر جذب سرمایه گذاران، اشتغالزایی و بهبودی وضعیت معیشتی مردم از ویژگی های برجسته شاهرخی در دوره معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری همدان بود.
حالا استاندار جدید همدان سوار بر قطاری است که ریل گذاری آن در دوره نیکبخت بنا شده و انتظار همگان سرعت بخشیدن به پویایی و توسعه روزافزون استان در عرصه های مختلف است.
بدون تردید برجسته ترین ویژگی انتخاب شاهرخی به عنوان استاندار همدان، آشنایی کامل وی از جغرافیایی سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی اقصی نقاط این استان است.
سبب این آشنایی ایجاد بسترهای لازم در استحکام هرچه بیشتر ارتباط تعاملی و همسو با نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی در راستای تحقق مطالبه ها و افزایش رضایتمندی عمومی خواهد بود.
براساس همین آشنایی استاندار با دغدغه های فعلی استان است که در بدو انتصابش به عنوان نماینده دولت تدبیر و امید، توجه به معیشت، اشتغال و تقویت سرمایه‌های اجتماعی را اولویت اجرایی خود قرار داده است.
از این رو انتصاب شاهرخی فرصتی طلایی برای بهبودی هرچه بهتر اوضاع و احوال استان همدان است و نمایندگان مجلس نیز با حمایت همه جانبه خود از وی می توانند زمینه به بار نشستن اهداف کلان اجرایی استان در مسیر تعالی و رونق امور معیشتی مردمان سرزمین تاریخ و تمدن ایران زمین هدیه کنند.
گزارش از: میثم ناصرنژاد
7520/2090

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال