معاون وزیر کشور

شهرداران به دنبال خلاقیت باشند

شهرکرد- ایرنا- معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور به شهرداران و دهیاران توصیه کرد: در اجرای برنامه های عمران شهری و روستایی به دنبال خلاقیت و نوآوری باشند.

به گزارش ایرنا، مهدی جمالی نژاد چهارشنبه شب در نشست با شهرداران و دهیاران چهارمحال و بختیاری در شهرکرد افزود: برنامه های خلاقانه با کمترین هزینه و اعتبارات مالی قابل اجراست و با وضع موجود اعتبارات، شهرداری ها اجرای برنامه های خلاقانه ضروری است.
وی با ذکر مثالی از زمان حضورش به عنوان شهردار یزد در بهره گیری از پساب ها برای آبیاری فضای سبز و توسعه روشنایی شهری تصریح کرد: شهرداری ها برای اجرای طرح های عمرانی از ظرفیت دستگاههای اجرایی در استان ها استفاده کنند، زیرا اعتبارات شهرداری ها جوابگوی طرحهای نیمه تمام عمرانی نیست.
جمالی نژاد بیان کرد: شهرداری ها در حوزه درآمدی خود نیز باید طرحهای خلاقانه داشته باشند تا بتوانند کمبود اعتبارات را جبران کنند.
وی ، اعتمادسازی را یکی ضرورت های حوزه شهرداری ها دانست و گفت: شهرداری ها به عنوان خاکریز نخست مطالبات مردمی که بیشترین خدمت رسانی را می کنند، باید دیوار اعتماد را بالاتر ببرند و اگر این اعتماد سازی نشود، با تمام بودجه هم نمی توان کاری کرد.
جمالی نژاد اظهار داشت: اگر این اعتمادسازی انجام شود، سرمایه گذاران به سمت حضور در طرحهای عمرانی شهری حضور گسترده تری نسبت به گذشته خواهند داشت.
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور در خصوص تخصیص قیر رایگان به شهرداری ها و دهیاری ها که به عنوان مطالبات شهرداران و دهیاران استان در این نشست مطرح شد، افزود: تنها 13 درصد از سهمیه قیر رایگان به شهرداری ها اختصاص می یابد و بیش از 40 درصد از آن به بخش مسکن و شهرسازی اختصاص دارد.
وی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواست سهمیه قیر رایگان شهرداری ها را به بیش از 20 درصد افزایش دهند تا سهمیه قیر شهرداری ها در عمران شهری بیشتر شود.
جمالی نژاد یادآور شد: مجلس شورای اسلامی 32 هزار میلیارد ریال برای حوزه شهرداری ها اختصاص داده و امید است این میزان اعتبار در بودجه سال 98 به شهرداری ها و وزارت کشور تخصیص داده شود.
وی با اشاره به تاکید رئیس جمهوری برای نوسازی ناوگان حمل و نقل گفت: خودروسازان در این بخش بیشتر تولیدات خود را به اتوبوس های برون شهری اختصاص می دهند و انتظار است در این بخش تولید اتوبوس های درون شهری نیز در دستور کار تولیدات شرکت های خودروسازان قرار گیرد.
جمالی نژاد در خصوص مطالبات شهرداران نسبت به تعیین تکلیف نیروهای شرکتی و تبدیل وضعیت کارکنان شهرداری ها نیز افزود: این مساله از سوی وزارت کشور در دست بررسی است و این مشکل نیز رفع خواهد شد.
معاون وزیر کشور با اشاره به ظرفیت های گردشگری این استان و طبیعت بکر آن گفت: چهارمحال و بختیاری قطعاتی از بهشت را در خود دارد و شهرداران و دهیاران برای حفظ این موهبت الهی بیشترین وظیفه را دارند.
به گزارش ایرنا، در این نشست که استاندار و نمایندگان چهارمحال و بختیاری حضور داشتند، نورالله غلامیان دهکردی شهردار شهرکرد به نمایندگی از شهرداران و معصومه جهان بین به نمایندگی از دهیاران، به تفصیل در خصوص مطالبات شهرداران و دهیاران در خصوص تبدیل وضعیت نیروهای شهرداری ها، امنیت شغلی دهیاران، حمکرانی محلی شوراها و شهرداری ها، تخصیص قیر رایگان، تبعیض پرداخت بین کارکنان شهرداری ها با سایر دستگاه های اجرایی و جمع آوری پسماندهای شهری مطالبی ارائه کردند.
چهارمحال و بختیاری 40 شهر با بیش از 850 روستا و 947 هزار نفر جمعیت در 9 شهرستان دارد.
2097/6021

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال