مدیرکل فرهنگی هنری وزارت آموزش‌وپرورش عنوان کرد:

کانون فرهنگی، مرکز تقویت مهارت ورزی

تهران-ایرنا- مدیرکل فرهنگی هنری وزارت آموزش ‌و پرورش با بیان این که کانون ها، مرکز تقویت مهارت ورزی هستند، گفت: در این راستا، ضروری است ارتباط کانون‌ها با سازمان فنی حرفه‌ای بیش ‌از پیش توسعه یابد.

به گزارش روز چهارشنبه گروه علمی ایرنا از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌ و پرورش، علی رمضانی در آیین اختتامیه سومین جشنواره دوسالانه دستاوردهای کانون‌های فرهنگی تربیتی سراسر کشور که در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، اظهار داشت: بر اساس سند تحول بنیادین تنها جایی که ساحت تربیتی در آن اجرایی می‌شود کانون‌های فرهنگی تربیتی است.
وی با بیان این مطلب که بر اساس دستور وزیر آموزش‌وپرورش، مشکل پست‌های سازمانی کانون‌ها مرتفع خواهد شد، گفت: در این خصوص، رایزنی‌های لازم با مرکز نیروی انسانی و هم‌چنین اداره کل امور اداری صورت گرفته است.
رمضانی تصریح کرد: در راستای تقویت مهارت‌آموزی ضروری است ارتباط کانون‌ها با سازمان فنی حرفه‌ای بیش ‌از پیش توسعه یابد.
وی از تشکیل دبیرخانه مسابقات فرهنگی هنری در کانون‌ها خبر داد و افزود: باید ارتباط مدرسه با کانون‌ها بیش‌ازپیش تقویت شود و مدارس از ظرفیت کانون‌ها بیش از گذشته بهره‌مند شوند.
مدیرکل فرهنگی هنری وزارت آموزش‌وپرورش خاطرنشان کرد: بر اساس شعار وزیرآموزش و پرورش که عنوان کردند هر دانش‌آموز یک مهارت است و این امر در کانون‌ها محقق شود؛ تعطیلی کانون ها فراموش شده و امروز بر توسعه و تقویت کانون‌ها تأکید می‌شود.
وی یادآور شد: امسال تلاش شد تا جشنواره به بهترین شکل برگزار شود لذا کارگاه‌های آموزشی با بهره‌گیری از مدیران حوزه ستادی و موضوعات موردنیاز کانون‌ها با جدیت برگزار شد.
«مسعود شکوهی» مدیرکل امور تربیتی و مشاوره نیز در این جلسه، ضمن تاکید بر این که کانون‌ها ظرفیت‌های ارزشمندی دارند که در کمتر دستگاه و سازمانی وجود دارد، تصریح کرد: مشکل نیروی انسانی کانون‌ها تقریباً رفع شده است لذا روند اداری پست‌های سازمانی کانون‌ها در حال انجام است بنابراین نیروهای کانون که هویت اداری‌شان بین آموزشی و یا اداری بودنشان مبهم بود به‌زودی مشخص خواهد شد.
وی از مدیران کانون خواست اگر مشکلی درزمینه جذب نیروی انسانی دارند از طریق استان‌ها پیگیری کنند.
در این مراسم، برنامه‌های متنوعی ازجمله سرود، کلیپ و.. اجرا شد و از برگزیدگان نمایشگاه هم تجلیل شد.

علمی*9294*

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال