تفاهم‌نامه بهره‌گیری از توان استعدادهای برتر امضا شد

تهران- ایرنا- تفاهم‌نامه همکاری مشترک دوجانبه بین سازمان بسیج مهندسین صنعتی و مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان به منظور بهره‌گیری از توان و ظرفیت‌های دانش‌آموزان بااستعدادهای برتر در عرصه فناوری‌های صنعتی امضا شد.

به گزارش روز چهارشنبه گروه علمی ایرنا از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، این تفاهم‌نامه به‌منظور شناسایی، هدایت و تقویت رویکرد آموزش پژوهش محور در مدارس استعدادهای درخشان و بهره‌گیری از توان و ظرفیت‌های دانش‌آموزان بااستعدادهای برتر در عرصه فناوری‌های صنعتی امضاشده است.
موضوع این تفاهم‌نامه برگزاری کار سوق «نوآوری‌های صنعتی و جشنواره من و آینده ایران» است و هدف آن، شناسایی، هدایت و حمایت از ایده‌های نوآورانه دانش‌آموزان مدارس استعدادهای درخشان دوره دوم متوسطه برای پایه‌های دهم و یازدهم به‌منظور تجاری‌سازی ایده‌های آن‌ها در صنعت است.
با این هدف، تعهدات سازمان بسیج مهندسین صنعتی شامل ارائه فهرست اولویت‌های پژوهشی صنایع به مرکز، همکاری در برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی درزمینه فعالیت‌های مربوط به نوآوری‌های صنعتی و ارائه مشاوره علمی تحقیقاتی و اجرایی موردنیاز به دانش‌آموزان و مدیران و کادر اجرایی و آموزشی مدارس خواهد بود.
مشارکت در انجام پژوهش‌های تحقیقاتی و پژوهشی دانش‌آموزان مدارس استعدادهای درخشان با بهره‌مندی از امکانات سازمان، برگزاری جشنواره درزمینه نوآوری‌های صنعتی با حضور دانش‌آموزان منتخب، فراهم کردن تمام امکانات و تجهیزات موردنظر برای برگزاری مسابقه نوآوری‌های صنعتی، مشارکت در توسعه و بومی‌سازی پژوهش‌های دانش‌آموزان متناسب با اولویت‌های پژوهشی، همکاری در تجاری‌سازی دستاوردهای پژوهشی، مشارکت پرداخت هزینه‌های مربوط به فرایند اجرای مسابقه و مشارکت در انجام ارزیابی و داوری ایده‌های نوآورانه ارجاعی به دبیرخانه از دیگر تعهدات سازمان بسیج مهندسین خواهد بود.
در مقابل، تعهدات مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان هم شامل تشکیل دبیرخانه اجرایی مسابقه، اطلاع‌رسانی فرآیند اجرای مسابقه به استان‌ها، ارائه اولویت‌های پژوهشی سازمان به مدارس استعدادهای درخشان، اجرای دوره‌های آموزشی و پژوهشی مطابق با اولویت اعلام‌شده در مدارس، تهیه و تدوین فرآیند اجرایی مسابقه، جمع‌آوری ایده‌های نوآورانه دانش‌آموزان و ارسال به سازمان و نظارت و ارزیابی از فرایند اجرای مسابقه خواهد بود.
این تفاهم‌نامه در 7ماده و یک تبصره به امضای «فاطمه مهاجرانی» رییس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان و «علی‌اصغر شهبازی» مسوول سازمان بسیج مهندسین صنعتی رسید.

علمی*9294*2017

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال