وقتی کی روش بازی را عوض می‌کند

تهران - ایرنا - «کارلوس کی روش» سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در نشست خبری پیش از دیدار دوستانه با ترینیداد و توباگو که قرار است ظهر امروز برگزار شود، حاضر نخواهد شد تا پس از هجمه هایی که علیه او برای غیبتش در فینال لیگ قهرمانان آسیا ایجاد شده، به نوعی بازی را عوض کند.

به گزارش ایرنا، در زمان برگزاری دیدار برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا به رغم اینکه «جیانی اینفانتینو» رئیس فدراسیون جهانی فوتبال، «شیخ سلمان» رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا و سایر مسئولان این دو نهاد و همچنین «مسعود سلطانی فر» وزیر ورزش و جوانان و دیگر مسئولان ایرانی در ورزشگاه آزادی حضور داشتند، جای خالی «کارلوس کی روش» کاملا مشهود بود.
با این حال او که می توانست در زمان برگزاری دیدار فینال در ورزشگاه آزادی حاضر شود، به گونه ای آمدن خود را به ایران برنامه ریزی کرد تا یک روز بعد از این دیدار مهم (فینال آسیا) خود را به تهران برساند.
البته غیبت او با پرداختن رسانه ها به این موضوع پررنگ تر نیز شد و بعضی از رسانه ها در گفت و گو با کارشناسان، این رویه را به گونه ای دهن کجی کی روش به فوتبال ملی و باشگاهی عنوان کردند.
بعضی ها نیز عنوان کردند کی روش به دلایل مشغله کاری مرتبط با تیم ملی به ورزشگاه آزادی نیامد و رسانه های دیگر هم گفتند که او برای پرهیز از ایجاد حاشیه که پیش از این با «برانکو ایوانکوویچ» سرمربی پرسپولیس آغاز کرده بود در ورزشگاه آزادی آفتابی نشد.
اما این رویه در تمرینات تیم ملی نیز ادامه یافت و به رغم برنامه ریزی از پیش تعیین شده که فدراسیون فوتبال برای گفت و گو با اهالی رسانه با بازیکنان و کادر فنی طراحی کرده بود، شاگردان کی روش حاضر به انجام مصاحبه با خبرنگاران نشدند و حتی از فضای مجازی نیز بیرون آمدند.
ولی اینکه فدراسیون فوتبال در پایگاه اطلاع رسانی خود صراحتا اعلام می کند که سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در نشست خبری پیش از بازی با ترینیداد و توباگو حاضر نمی شود، به نوعی عوض کردن بازی توسط مرد پرتغالی است تا به نوعی اعتراض خود را به عدم حمایت تیم ملی توسط مسئولان ورزشی به گوش سئول نشین ها برساند.
از دست رفتن انجام دو دیدار دوستانه در روزهای فیفا دی گذشته و مصاف با تیم های کم قدرت در دیدارهای پیش رو در کنار مشکلات مالی و فراهم نشدن اردوی برون مرزی مناسب سبب شده کی روش تمام اعضای تیم ملی را برای اعتراض به این شرایط بسیج کند، زیرا او می داند که در هفدهمین دوره جام ملت های آسیا، هیچ فردی توقعی جز قهرمانی از او و تیمش ندارد.
با این حال باید دید که بازی دوباره کی روش در آستانه جام ملت های آسیا آیا به سود تیم ملی تمام خواهد شد یا اینکه او به دنبال بهانه ای برای فرار از احتمال ناکامی در آسیا است.
سومین دیدار دوستانه تیم ملی پس از جام جهانی 2018 روسیه، ساعت 18 فردا - پنجشنبه - در ورزشگاه آزادی برگزار می شود. قرار است ملی پوشان پس از این دیدار راهی دوحه پایتخت قطر شوند تا در ادامه بازی های تدارکاتی برابر تیم ونزوئلا صف آرایی کنند.
هفدهمین دوره جام ملت های آسیا نیز از 15 دی ماه به میزبانی امارات آغاز می شود و ملی پوشان در مرحله گروهی به مصاف یمن، ویتنام و عراق می‌روند.
ورزشی**9029**1597

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال