سخنگوی رسمی حماس در گفت و گو با ایرنا؛

ایران پیوسته حامی مقاومت در فلسطین بوده است

الجزیره-ایرنا- «سامی ابوزهری » سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین( حماس) تصریح کرد، در حالی که برخی حکومت های عربی سعی در عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی دارند، جمهوری اسلامی ایران پیوسته حامی و پشتیبان مقاومت فلسطین بوده است.

ابوزهری در حاشیه برگزاری تجمعی برای اعلام همبستگی با مردم فلسطین در پایتخت الجزایر در گفت و گو با ایرنا گفت، در حالی که آمریکا در حال اجرای دور دوم تحریم ها ضد ایران است، رژیم صهیونیستی نیز اقدام به تجاوز به نوار غزه می کند، حمایت های ایران از مقاومت فلسطین ستودنی است و مردم فلسطین از همه کشورهای عربی و اسلامی دیگر نیز می خواهند به وظایف خود برای حمایت از مردم فلسطین در این نبرد عمل کنند.
ابوزهری در ادامه تاکید کرد جنبش حماس سعی می کند با همه کشورهای عربی و اسلامی ارتباط داشته باشد و از آن ها هم انتظار دارد با هر روش ممکن از فلسطین حمایت کنند تا فلسطینی ها بتوانند مقابل صهیونیست ها ی متجاوز ایستادگی کنند.
سخنگوی رسمی حماس در ادامه با ابراز ناامیدی از اقدام برخی کشورهای عربی برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی گفت، تحمل جنایت های رژیم اشغالگر قدس ساده تر از تحمل و هضم اقدامات برخی کشورهای عربی در نزدیک شدن به صهیونیست ها و اشغالگران است، اینگونه اقدامات توهین به مردم فلسطین و همه امت اسلامی و عربی است زیرا حکام کشورهای عربی با چنین سیاست هایی دست در دست قاتلان مردم فلسطین و مجرمان می گذارند، کسانی که هر روز کودکان را در نوار غزه به قتل می رسانند و خانه ها و زیرساخت های آن را ویران می کنند.
ابوزهری در پایان از سران کشورهای عربی خواست دست از میزبانی از سران و مقام های رژیم صهیونیستی بردارند و در هیچ شرایطی چنین اقداماتی را تکرار نکنند.
رژیم صهیونیستی شامگاه یکشنبه گذشته حملات شدیدی را به منطقه غزه آغاز کرد که منجر به بروز تنش و درگیری های گسترده با نیروهای مقاومت فلسطین شد.
بنابر اخبار منتشره، شامگاه یکشنبه گروهی از کماندوهای ارتش رژیم صهیونیستی با خودرویی غیرنظامی وارد منطقه ای در شرق خان یونس شده و 'نور برکه' از فرماندهان گردان های شهید عزالدین قسام را ترور کردند.
پس از لو رفتن عملیات، نیروهای مقاوت با نظامیان صهیونیست درگیر شدند. به دنبال این جنایت، جنگنده‌های ارتش صهیونیستی اقدام به پشتیبانی از نظامیان این رژیم کرده و شرق خان‌ یونس را بمباران کردند تا این نیروها بتوانند عقب‌ نشینی کنند. در نتیجه این بمباران‌ها شماری از مبارزان فلسطینی به شهادت رسیدند.
هواپیماهای رژیم صهیونیستی در جریان حملات خود ساختمان شبکه ماهواره‌ای 'الاقصی' وابسته به جنبش حماس، مقر گارد ساحلی غزه، مقرهای عملیاتی نیروهای مقاومت و برخی منازل شهروندان غزه را بمباران کردند. گروه‌های مقاومت فلسطین نیز در مقابل شهرک‌ های صهیونیست نشین اطراف غزه را با ده‌ها موشک و خمپاره هدف قرار دادند.
خاورم**472 **2041**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال