آمریکا حاضر نشد تجاوز رژیم صهیونیستی را محکوم کند

نیویورک- ایرنا- سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا که پس از حدود 30 روز غیبت در نشست خبری حاضر شده بود نشان داد همچون سایر مقامات کاخ سفید برای دفاع از رژیم صهیونیستی باید شخصا حضور یابد و زیر بار هرگونه محکوم کردن کشتار فلسطینیان هم نرود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، هدر نوئرت که گفته می شود یکی از گزینه های جایگزینی نیکی هیلی نماینده مستعفی آمریکا در سازمان ملل است، در روزی که آمریکا فشار همه جانبه خود را به جبهه مقاومت اعم از حماس و حزب الله وارد کرده و همزمان رژیم صهیونیستی هم مناطق تحت محاصره غزه را بمباران کرده است، همراه با دو مقام دیگر این وزارت خانه که خبر از ولخرجی آمریکا در مقابله با جبهه مقاومت داشتند، در نشست خبری حضور یافت.
هیلی هم هرگاه که مساله جنایات صهیونیست ها در هر بخشی از سازمان ملل متحد مطرح می شد، شخصا حضور می یافت و می کوشید با انحراف و پاک کردن صورت مساله، جنایت صهیونیست ها را مشروع جلوه دهد.
نوئرت هم این بار در قامت وکیل مدافع صهیونیست ها ظاهر شده و در همان ابتدا حماس را به دلیل آنچه او شلیک موشک به مناطق غیرنظامی سرزمین های اشغالی دانست، محکوم کرد.
وی مدعی شد که نگران صلح و ثبات منطقه ای هستند و رژیم صهیونیستی هم برای دفاع خود در مقابله با این موشک پرانی ها حق دارد.
اما وقتی سوال شد که رژیم صهیونیستی نیرو به غزه فرستاده است و تعدادی فلسطینی به خاک و خون کشیده شده اند، تنها گفت اطلاعی از عملیات آنها ندارد.
خبرنگار گفت اگر این کار را فلسطینی ها یا حماس انجام می دادند و گروهی را به قلمرو اسرائیل می فرستادند، آن گاه چه؟ آیا محکوم می کردید؟
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت من فکر می کنم این یک مساله کاملا فرضی است.

**دیدار با شاه اردن
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین به دیدار عبدالله دوم شاه اردن با مایکل پمپئو وزیر خارجه آمریکا در روز سه شنبه اشاره کرد و گفت آنها درباره روابط دوجانبه و گفت و گوی صلح خاورمیانه تبادل نظر کرده اند.

**حمله لفظی ترامپ به مکرون
نوئرت در پاسخ به سوالی درباره واکنش ترامپ به تشکیل ارتش اروپایی هم گفت: من در این سفر به همراه رئیس جمهوری یا وزیر خارجه نبوده ام و نمی توانم اظهار نظر کنم اما می دانم که پمپئو با همتای فرانسوی خود دیدار و درباره مشکلات امنیتی جهانی گفت و گوی سازنده ای داشته است.
وی خاطرنشان کرد: تاکید می کنم که ما همواره از تقویت ناتو حمایت کرده ایم که برای آمریکا اهمیت دارد. موضع ما در این مورد کاملا روشن است. ما رابطه طولانی مدت با ناتو داریم.
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا افزایش هزینه های دفاعی در ناتو و توانایی نظامی آن را وسیله ای برای دستیابی به یک توافق برابر برای اثرگذاری در روابط امنیتی بین المللی دانست و بار دیگر گفت ما از ناتو و تقویت آن حمایت می کنیم.
اروپام*1429

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال