دبیر شورای نقشه جامع علمی کشور:

19 درصد دانش آموختگان بیکارند

تهران - ایرنا - دبیر شورای نقشه جامع علمی کشور، گفت: بر اساس گزارش مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری دانش آموختگان در سال گذشته 19 درصد اعلام شد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا، یکصد و یازدهمین جلسه شورای نقشه جامع علمی کشور عصر امروز سه شنبه به ریاست محمدرضا مخبردزفولی در محل این شورا برگزار شد.
منصور کبگانیان دبیر شورا در گفت و گو با خبرنگاران در باره موضوعات مطرح شده در جلسه، گفت: اشتغال دانش آموختگان یکی از اصلی ترین نکات نقشه جامع علمی کشور است. آمار ارائه شده در خصوص بیکاری دانش آموختگان، اعضای شورای نقشه جامع علمی کشور را نگران می کند.
وی ادامه داد: برای راستی آزمایی در زمینه دریافت آمار دقیق از میزان بیکاری دانش آموختگان از چندین دستگاه گزارش دقیقی خواسته ایم که امروز گزارشی توسط مرکز آمار ایران در جلسه شورای نقشه جامع علمی کشور، ارائه شد.
کبگانیان با بیان اینکه ، به طور متوسط نرخ بیکاری دانش آموختگان در سال گذشته 19 درصد بود؛ افزود: البته حدس می زنیم عددها مقداری از این 19 درصد بیشتر باشد چرا که مرز بیکاری دانش آموختگان یک ساعت در هفته نظر گرفته می شود.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، اظهار کرد: با احتساب یک ساعت در هفته، به نظر شورای نقشه جامع علمی کشور این آمار عدد قابل توجهی را نشان نمی دهد اما باید در مورد آن فکری شود.
دبیر شورای نقشه جامع علمی کشور افزود: در جلسه بعدی شورا ، وزارت علوم و دانشگاه آزاد اسلامی آمارهای خود را در زمینه بیکاری دانش آموختگان ارائه می دهند.
**9492**1601**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال