رییس کمیسیون روابط خارجی و دفاع ملی برزیل اعلام کرد

آمادگی برزیل برای توسعه روابط اقتصادی و زیست محیطی با ایران

تهران- ایرنا- رییس جمهوری پیشین برزیل و رییس کنونی کمیسیون روابط خارجی و دفاع ملی در مجلس سنای این کشور که به تهران سفر کرده است، توسعه روابط 2 کشور در ابعاد مختلف بویژه تجاری، اقتصادی، بانکی، کشاورزی، حمل و نقل، تجهیزات پزشکی و محیط زیست را خواستار شد.

به گزارش گروه اقتصادی ایرنا، ایران پنجمین شریک بزرگ تجاری برزیل در تجارت محصولات کشاورزی است.
به نوشته تارنمای وزارت امور اقتصادی و دارایی، سناتور «فرناندو کالور دی ملو» امروز (دوشنبه) با وزیر امور اقتصادی و دارایی جمهوری اسلامی ایران دیدار کرد.
دی ملو گفت: برزیل از ظرفیت های بسیار خوبی برای توسعه روابط با ایران برخوردار است.
در این دیدار، 2 طرف درباره برگزاری کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و برزیل توافق کردند.
قرار است این کمیسیون اواخر ماه مارس (اواخر اسفند امسال یا اوایل فروردین 1398) برگزار شود.
وزیر امور اقتصادی و دارایی جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار بر ضرورت عمق بخشی به روابط اقتصادی 2 کشور برای افزایش منافع پایدار تاکید و اضافه کرد: گسترش سطح صادرات، نماد تعمیق روابط اقتصادی است و این امر زمانی محقق می شود که ارقام فعلی مربوط به میزان صادرات، با رشد قابل توجهی در بخش تجارت خارجی و بصورت دو طرفه مواجه شود.
«فرهاد دژپسند» با تاکید بر لزوم برگزاری منظم نشست های کمیسیون مشترک 2 کشور و پیگیری مصوبات آن گفت: این نشست، آغاز دور جدید روابط برای توسعه روابط پایدار، بلندمدت با منافع گسترده برای ایران و برزیل باشد.
آنگونه که پیش از این رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و برزیل اعلام کرده است، در سال 2017 میلادی برزیل بیش از 2 میلیارد دلار محصول به ایران صادر کرد و با توجه به فرصت های موجود در بیش از 203 قلم محصول تولیدی در 10 بخش اقتصاد، ظرفیت رساندن این مقدار به پنج میلیارد دلار وجود دارد.

اقتصام*6984*1961*

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال