فوتبال ساحلی و فریادی برای دیده شدن

تهران- ایرنا- تیم ملی فوتبال ساحلی که بی تردید یکی از موفق ترین تیم های ورزشی ایران در سال های اخیر بوده است، با ایستادن بر سکوی نخست جام بین قاره ای بار دیگر ساز قهرمانی را کوک کرد تا شاید این افتخار آفرینی ها از سوی مسئولان دیده شود.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایرنا؛ وقتی به سواحل شمال یا جنوب کشور قدم می گذارید با جوانانی روبرو می شوید که با پاهای برهنه و در شن های که پر از سنگ و خار است با شور و اشتیاق فوتبال بازی می کنند. فوتبال ساحلی همواره با سختی و دشواری های فراوانی روبرو است که عشق به موفقیت، آنها را از بین می برد.
از سال 2013 میلادی تیم ملی فوتبال ساحلی ایران با قهرمانی در رقابت های آسیایی قطر و سپس فتح جام بین قاره ای در همان سال در جمع ورزش های موفق ایران قرار گرفت.
از آن زمان تاکنون تیم ملی فوتبال ساحلی ایران، 2 عنوان قهرمانی جام بین قاره ای، 2 قهرمانی جام ملت های آسیا و عنوان سومی قهرمانی جهان در سال 2017 باهاما را در کارنامه خود ثبت کرده و بی تردید یکی از ستاره های درخشان فدراسیون پنج ستاره فوتبال است.
همواره بر این نکته در ورزش روبرو می شویم که ثبات مدیریتی می تواند مقدمه ای برای رسیدن به اهداف کلان باشد که در فوتبال ساحلی به خوبی این مساله دیده شد.
از هشت سال قبل تا کنون که «پریا شهریاری» به عنوان رئیس دپارتمان فوتبال ساحلی انتخاب شد، این رشته در مسیر موفقیت قدم برداشت و وی به خوبی اثبات کرد که بانوان نیز می توانند مدیرانی کاربلدی در ورزش باشند.
وی که یکسالی است به عنوان معاون دبیرکل فدراسیون فوتبال نیز فعالیت می کند، در عرصه بین المللی نیز چهره موجهی است به گونه ای که در بازی های المپیک جوانان از سوی فیفا به عنوان مسئول برگزاری دیدار فینال فوتسال بانوان و همچنین مسئول برگزاری دیدار رده بندی آقایان انتخاب و انجام فعالیت کرد.
در حالی که این خبر رسانه ای نشد، اما بدون تردید افتخار مهمی برای ورزش به خصوص در بخش بانوان است.
اکنون فوتبال ساحلی ایران در فرش قرمز موفقیت قدم برمی دارد و با مدیریت برنامه محور، تفکرات حرفه ای «مارکو اوکتاویو» و کار گروهی اعضای تیم به افتخارآفرینی می پردازد.
با تمامی این تفاسیر هنوز فوتبال ساحلی مورد توجه چندانی قرار نمی گیرد. قهرمانی بزرگ این تیم در جام بین قاره ای با وجود مصدومیت مهره های تاثیرگذاری چون «پیمان حسینی» و «محمد احمدازده» در حضور تیم هایی چون روسیه، برزیل، مصر، اسپانیا، امارات، تاهیتی و آمریکا و اهتزار پرچم و طنین انداز شدن سرود مقدس جمهوری اسلامی ایران، آن هم در خاک امارات از جمله موفقیت های ارزشمندی است که نباید به راحتی از کنار آن عبور کرد.
همزمانی موفقیت این تیم با فینال لیگ قهرمانان آسیا که پرسپولیس در آن حضور داشت، موجب شد تا آن گونه که شایسته است به ساحلی بازان ایران پرداخته نشود؛ اما اکنون زمان آن فرا رسیده که خستگی از تن مسئولان، کادر فنی و بازیکنان این تیم موفق خارج شود.
هرچند فدراسیون فوتبال در حد توان خود برای برگزاری اردوهای داخلی و خارجی ساحلی بازان تلاش کرده است، اما زیبنده است تا مسئولان وزارت ورزش و سایر ارگان های مربوط هم به قهرمانان این رشته نگاه ویژه ای داشته باشند.
پای صحبت های ملی پوشان این رشته که می نشینیم از این مساله ابراز ناراحتی می کنند که چرا در سال های اخیر و با وجود قهرمانی های متعدد نتوانسته اند دیداری با رئیس جمهور وقت داشته باشند. می دانیم که همه بزرگان قدرشناس این موفقیت ها هستند، اما بهتر است تا از مسئولان وزارت ورزش گرفته تا مقام های بالادستی در عمل نیز فوتبال ساحلی را همچون دیگران مورد توجه قرار دهند.
این اقدامات می تواند موجب دلگرمی اعضای این مجموعه برای طی کردن راه موفقیت با قدرت بیشتر شود. اکنون که تیم ساحلی ایران باید اسفندماه در مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی جام جهانی حضور یابد، بهترین فرصت است تا صدای فریاد اعضای این تیم را شنیده و توجه همگان را به این قهرمانان جلب کنیم.
ورزشی**3783**9129

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال