نایب رییس اتاق بازرگانی ایرانیان مقیم شانگهای؛

ایران شرایط مناسبی برای سرمایه گذاری شرکت های چینی دارد

پکن- ایرنا- نایب رییس اتاق بازرگانی ایرانیان مقیم چین - شانگهای با اشاره به سفر رییس جمهوری چین به ایران در سال 2016 میلادی و امضای 17 سند همکاری بین دو کشور تاکید کرد ایران مکان و بستر مناسبی برای تولید و سرمایه گذاری شرکت های چینی است.

به گزارش ایرنا 'علیرضا رمضانی فرد' روز شنبه در دومین همایش حقوقی و مالیاتی اتاق بازرگانی ایرانیان مقیم چین - شانگهای با اشاره به تمرکز چین برای احیا جاده ابریشم و با توجه به موقعیت جغرافیایی ایران در خاورمیانه خاطر نشان کرد با توجه به شرایط جدید اقتصادی و وجود مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی در ایران، دو کشور می توانند از فرصت های یاد شده برای توسعه همکاری های تجاری، اقتصادی و سرمایه گذاری استفاده کنند.
او ضمن معرفی اتاق بازرگانی شانگهای، کتاب قوانین و حمایت های سرمایه گذاری در ایران به زبان های فارسی، انگلیسی و چینی منتشر شده توسط انتشارات اتاق شانگهای و مزایای سرمایه گذاری و بسته های حمایتی برای سرمایه گذاران چینی در ایران را تبیین و تشریح کرد.
نایب رییس اتاق بازرگانی ایرانیان مقیم چین - شانگهای گفت: بر اساس حمایت های قوانین سازمان سرمایه گذاری و کمک های فنی ایران، سرمایه گذران خارجی می توانند از معافیت های 20 سال مالیاتی، تضمین سرمایه و سود، اخذ اقامت آسان و معافیت های گمرکی واردات ماشین آلات در مناطق آزاد تجاری بهره مند گردند.
وی افزود: در شرایط کنونی فرصت خوبی برای سرمایه گذاران چینی مهیا شده است که با ساخت کارخانه و تولید محصول در ایران با نیروی کار ارزانتر از چین و به کمک متخصصان ایرانی در مناطق آزاد تجاری، محصولات خود را به کشورهای همسایه، آسیای میانه و اروپا با قیمتی رقابتی تر از چین صادر نمایند.
'علیرضا ایروش' سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در شانگهای هم در این مراسم ضمن تشکر از تلاش های اتاق بازرگانی شانگهای بابت برگزاری این همایش حقوقی، این گونه همایش های تخصصی را راهگشای ارتقا دانش و تجارب بازرگانان در حوزه مسایل حقوقی، قراردادی و مالیاتی در چین دانست.
خانم «ویلین سون» وکیل شرکت 'دنتونز' از دیگر سخنرانان همایش، مباحث تخصصی قوانین مالیات های حقوقی و حقیقی در چین و همچنین مباحث جدید مالیاتی از قبیل قانون مالیات 183 روز اقامت بیشتر در چین که خارجی ها را ملزم به پرداخت مالیات می کند برای شرکت کنندگان تشریح کرد.
'سعید شبانی' دبیر کمیته حقوقی اتاق بازرگانی ایرانیان مقیم چین - شانگهای نیز در این نشست با اشاره به منابع داوری و حکمیت حقوقی در ایران، نحوه چگونگی تنظیم آن در قراردادها و راهکارهای داوری در تجارت بین ایران و چین را تشریح کرد و افزود بر اساس این مقررات می توان از بروز مشکلات و دعاوی حقوقی اجتناب کرد.
در پایان دومین همایش حقوقی اتاق شانگهای «محمدرضا گلی» ریاست کمیته حقوقی با تشریح موافقتنامه مالیات های مضاعف بین ایران و چین، نکات مالیاتی و وظایف حقیقی و حقوقی ایرانیان مقیم چین در مسایل مالیاتی بین دو کشور ایران و چین را بازگو کرد.
در ادامه مراسم، شرکت کنندگان به رایزنی هایی درباره تبادلات تجاری و بازرگانی بین ایران و چین پرداختند.
دومین همایش حقوقی و مالیاتی اتاق بازرگانی ایرانیان مقیم چین با حضور شماری از بازرگانان و صاحبان موسسات چینی و ایرانی و اعضای این اتاق و با همکاری شرکت حقوقی 'دنتونز' در بلندترین برج چین در شانگهای برگزار شد.
آساق**231**1904**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال