بازتاب صحبت های رئیس جمهوری در خبرگزاری رویترز

تهران – ایرنا – خبرگزاری رویترز با بازتاب صحبت های رئیس جمهوری اسلامی ایران به نقل از وی نوشت: تحریم های واشنگتن که هفته پیش اعلام شد، تاثیری بر اقتصاد ایران نخواهد گذاشت، زیرا آنها قبلا هم اعمال شده بود.

رویترز روز شنبه مدعی شد: ازسرگیری این تحریم ها بخشی از تلاش های رئیس جمهوری ایالات متحده برای وادار کردن ایران به محدود کردن برنامه های هسته ای و موشکی و همچنین کاهش حمایت از نیروهای خود در منطقه و خاورمیانه است.
جمهوری اسلامی ایران در سال 2015 بعد از مذاکرات طولانی و گسترده با کشورهای آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه، چین و آلمان به توافق برجام دست یافت، اما دونالد ترامپ اردیبهشت ماه این کشور را از این توافق خارج کرد.
این اقدام با انتقاد گسترده کشورهای جهان بویژه کشورهای امضا کننده این توافق روبرو شد. حضور جمهوری اسلامی در کشورهای منطقه نیز تنها در برخی کشورها از جمله سوریه و مستشاری بوده و با دعوت خود این کشورها صورت گرفته است.
این در حالی است که دولت سوریه حضور کشورهای غربی بویژه آمریکا را در این کشور غیرقانونی و اشغالگرانه توصیف کرده است.
خبرگزاری رویترز ادامه داد: روحانی در سخنانی که پس از نشست هفتگی با رئیسان مجلس و قوه قضائیه به صورت زنده از شبکه تلویزیون دولتی ایران پخش شد، گفت: تحریم ها تاثیری بر اقتصاد ما نداشته، زیرا آمریکا قبلا همه سلاح های در دسترس خود را به کار برده است و ابزار تازه ای برای استفاده علیه ما ندارد. آنها (واشنگتن) تنها فهرستی طولانی از بانک ها، شعبه های آنها ...و شرکت های هواپیمایی و هواپیماهای آنها منتشر کرده اند که نشان می دهد صرفا برای تاثیرگذاری روانی بر ملت ایران تلاش می کنند.
ایالات متحده بعد از اعمال تحریم ها بر تهران روز دوشنبه گذشته هشت کشور واردکننده نفت ایران را معاف کرده و به آنها اجازه خرید نفت از ایران را داد.
روحانی افزود: اکنون آشکار شده است که آمریکا نمی تواند صادرات نفت ایران را تا مرز صفر و قطع کامل کاهش دهد.
اروپام**1486**1590

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال