فراخوان جایزه شهید مسعود علیمحمدی منتشر شد

تهران-ایرنا- پایان نامه های دکتری فیزیک و ریاضی که در سال های 1395 تا 1397 در داخل کشور تهیه شده و مرحله دفاع را گذرانده باشند، می توانند در نهمین دوره جایزه شهید مسعود علیمحمدی در فیزیک و سومین دوره این جایزه در ریاضیات شرکت کنند.

به گزارش روز شنبه ایرنا از وزارت علوم، پژوهشگاه دانش‌های بنیادی با همکاری انجمن فیزیک ایران نهمین دوره جایزه شهید مسعود علیمحمدی را به پاس خدمات علمی و دانشگاهی این استاد فقید دانشگاه تهران و اولین دانش‌آموخته دکتری فیزیک داخل کشور برگزار می کند.
مسعود علیمحمدی (زاده ۳ شهریور ۱۳۳۸ در تهران (کن) - درگذشته ۲۲ دی ۱۳۸۸ در تهران) استاد فیزیک دانشگاه تهران بود که در بامداد ۲۲ دی ماه ۱۳۸۸ و در سن ۵۰ سالگی، به هنگام بیرون آمدن از منزلش بر اثر انفجار یک، بمب کنترل از راه دور ترور شد.
این جایزه از سال 1390 به رساله‌های برتر دکتری فیزیک که در داخل کشور تهیه شده، اعطا می شد اما با توجه به اثر مثبتی که در میان محققان جوان و مستعد داشته و همچنین برای تداوم خاطره شهید علیمحمدی، پژوهشگاه دانش‌های بنیادی از سال 1395 اعطای این جایزه را به رشته ریاضی نیز تسرّی داده است. انتخاب برندگان این جایزه رشته ریاضی با همکاری انجمن ریاضی ایران صورت می‌گیرد.
براساس فراخوان این جایزه، برای ورود آثار ارسالی به مرحله داوری، لازم است کارهای پژوهشی دوره دکتری و رساله حاصل از آن، به تشخیصِ حداقل سه عضو هیئت علمی (استادیار به بالا) که استاد راهنمای رساله دکتری نیز یکی از آنان است، به عنوان «رساله ممتاز» شناخته شده باشد.
نامزدی هر شرکت‌ کننده باید به صورت کتبی توسط استاد راهنما با ذکر اطلاعات مربوط به متقاضی، دلایل، مستندات، و مقالات مستخرج از رساله و همچنین نام و نشانی حداقل دو عضو هیئت علمی دیگر که بتوانند مؤید نامزدی رساله مربوطه باشند اعلام شود.
مدارک و مستندات متقاضیان لازم است تا تاریخ 30 بهمن‌ماه 1397 در فرم ثبت‌نام بارگذاری شود.
**9489**1601**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال