985 واحد تولیدی در شهرکها و نواحی صنعتی به چرخه تولید بازگشت

تهران- ایرنا- معاون برنامه ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: از ابتدای سال تاکنون 985 واحد صنعتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی سراسر کشور به چرخه تولید بازگشتند و برای 15 هزار و 500 نفر ایجاد شغل شده است.

به گزارش روز شنبه ایرنا از سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی، «محمدعلی عزیزمحمدی» افزود: میزان واگذاری زمین برای واحدهای تولیدی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی از ابتدای سال تاکنون به لحاظ تعداد قراردادهای منعقده نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از 50 درصد افزایش داشته است.
وی ادامه داد: امسال بیش از 2 هزار و 756 قرارداد مبادله شده و در این مدت 926 هکتار زمین برای استقرار واحدهای صنعتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی به سرمایه گذاران واگذار شده است.
عزیزمحمدی واگذاری زمین برای واحدهای تولیدی را یکی از مهمترین شاخص‌های بیانگر هدایت سرمایه‌ها برای سرمایه گذاری در امر تولید دانست و گفت: از ابتدای امسال بیش از یک‌هزار واحد صنعتی با اشتغال حدود 17 هزار نفر به صورت مستقیم در شهرک‌ها و نواحی صنعتی به بهره برداری رسیده است.
معاون برنامه ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی گفت: اکنون در 806 شهرک و ناحیه صنعتی زمین با امکانات زیربنایی برای استقرار واحدهای صنعتی به متقاضیان در دست واگذاری است.
وی افزود: با راه اندازی مجدد واحدهای راکد و بهره برداری از واحدهای جدید در مجموع برای بیش از 32 هزار نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد شده است.
عزیزمحمدی درباره برنامه های سازمان صنایع کوچک در سال حمایت از کالای ایرانی گفت: این سازمان علاوه بر تامین امکانات زیربنایی و سخت افزاری در شهرک‌ها و نواحی و مناطق ویژه اقتصادی تابعه، برنامه‌های جامعی نیز در حوزه صنایع کوچک در دستور کار دارد.
به گفته وی حمایت از خوشه های صنعتی خدمات حمایتی اعم از استقرار نظام پیمانکاری (SPX)، ایجاد و توسعه کنسرسیوم صادراتی، حمایت از ارتقای صادرات واحدهای صنعتی کوچک صادراتی و معرفی و پذیرش واحدهای صنعتی در فرابورس و انتقال فناوری واحدهای صنعتی را از دیگر برنامه های این سازمان برشمرد.
معاون برنامه ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی با تاکید بر استفاده بهینه از آب در شهرک‌ها و نواحی صنعتی، گفت: این سازمان با تکمیل و راه اندازی تصفیه خانه های شهرکها و نواحی صنعتی، واحدهای فعال صنعتی را مورد حمایت قرار می دهد و با توجه به اهمیت استفاده بهینه از آب نسبت به بازیافت و استفاده مجدد از آن اقدام کرده است.
به گزارش ایرنا، 84 هزار واحد صنعتی در کشور فعالیت می کنند و 93 درصد صنایع کشور را صنایع کوچک تشکیل می دهند.
«محمدحسین مقیسه» مدیرعامل صندوق سرمایه گذاری صنایع کوچک پیش از این گفته بود: صنایع کوچک و متوسط سهمی بیش از 10 درصد کل صادرات را در کشورمان به خود اختصاص داده اند.
اقتصام**9132*2025

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال