ظریف :جنگ افروزیهای آمریکا عامل ایجاد داعش است

تهران – ایرنا – وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران جنگ افروزی های آمریکا را عامل ایجاد داعش و شاخه های وابسته با القاعده خواند که هزینه های زیادی به مردم خاورمیانه و ایالات متحده تحمیل کرده است.

به گزارش جمعه ایرنا، محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران در توئیتی نوشت: جنگ به اصطلاح ضدترور آمریکا جان بیش از پانصد هزار نفر را گرفته است. بیش از 110 هزار نفر فقط از سال 2016 به بعد کشته شده اند. این افتضاح موجب نابودی عراق، سوریه، لیبی و یمن شده و باعث ایجاد داعش و چندین شاخه وابسته به القاعده شده است. هزینه این اقدام برای رای دهندگان آمریکایی شامل بیش از هفت هزار کشته و بیش از 5.6 تریلیون دلار بوده است. هزینه آن برای خاورمیانه نیز غیرقابل سنجش است.
به گزارش ایرنا، موسسه «واتسون» آمریکا در پژوهشی اعلام کرد، جنگ هایی که آمریکا پس از حملات 11 سپتامبر 2001 در عراق و افغانستان و کشورهای دیگر به راه انداخته جان بیش از نیم میلیون نفر را گرفته است.
دانشگاه براون در بیانیه ای افزوده است: آمار جدید اعلام شده از این دانشگاه بیش از 110 هزار نفر از آمار قبلی که در آگوست 2016 اعلام شده بیشتر است که بیانگر آن است که این جنگ همچنان با شدت ادامه دارد.
«نیتا کرافورد» نویسنده این تحقیق تاکید کرد بسیاری از کشته شدگانی که در گزارش های مقام های آمریکایی و نیروهای محلی، از آن ها با عنوان عناصر نظامی و مسلح یاد شده، در واقع غیر نظامی هستند.
شبک**9423**1908

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال