خطیبان نماز جمعه سراسرکشور:

یکدلی و وحدت رمز پیروزی در برابر تهدیدهای آمریکا است

استانها - ایرنا - خطیبان نماز جمعه سراسر کشور با بیان اینکه توطئه دشمنان و تحریم ظالمانه آمریکا علیه ایران با تدبیر و همدلی پشت سر گذاشته می شود تاکید کردند: رمز پیروزی در برابر تحریم های اقتصادی و تهدیدهای آمریکا، یکدلی، وحدت و همفکری مردم و مسئولان است.

به گزارش خبرنگاران ایرنا از مراکز استانها، امامان جمعه درخطبه های این هفته گفتند: رهبری در جمع دانشجویان و دانش آموزان فرمودند که چالش ما با آمریکا، 40 ساله است و اینکه می گویند آمریکا اخیرا عصبانی شده، اینگونه نیست زیرا غرب از همان اول، از رهبری دینی و شیوه حکومتداری ما، از مردم سالاری دینی ما ناراحت بود و احساس می کند یک رقیب پرقدرت در حال شکل گیری است.
آنان همچنین اظهار داشتند : همواره ملت انقلابی ایران در برهه های مختلف اثبات کرده اند که زیر بار و فشار زیاده خواهی های آمریکا نمی روند و مقابل این حکومت استکباری ایستادگی می کنند و عاملی برای تحقیر آمریکا در سطح بین الملل شده اند.
خطیبان نمازجمعه کشور با اشاره به 13 آبان تاکید کردند: مردم با حضور پرشور خود در راهپیمایی 13 آبان امسال، در کنار انزجار خود، اعلام کردند حاضر به مذاکره با استکبار جهانی نیستند و با وجود مقام معظم رهبری و همراهی مردم، نظام جمهوری اسلامی ایران تا ظهور امام زمان (عج) پا برجاست.
ایشان در بخش دیگری از خطبه ها فرا رسیدن هفته وقف و اهمیت وقف در دین اسلام اشاره کردند و گفتند:کسانی که مال و دارایی خود را در راه خدا وقف می کنند اجر معنوی بزرگی نصیب شان خواهد شد و این کارشان صدقه جاری محسوب می شود.
امامان جمعه با اشاره به راهپیمایی 20 میلیونی بزرگ اربعین حسینی از سپاه و نیروی انتظامی برای برقراری امنیت آن قدردانی و اضافه کردند از دولت و بانک مرکزی انتظار بیشتری برای خدمات رسانی به زائران جهت تبدیل ارز داشتیم،کربلای حسینی، بهترین جایگاه برای جمع شدن همه شیعیان در یک کنگره عظیم جهانی است.
همچنین آنان در ادامه به 24 آبان سال 58 سالروز تثبیت قانون اساسی از سوی مجلس خبرگان رهبری و بلوکه شدن دارایی های ایران از سوی آمریکا اشاره کردند و بیان داشتند : آمریکا 40 سال است که ایران را تحریم کرده ولی هیچگاه کاری از پیش نبرده است.
خطیبان نماز جمعه سراسرکشور با تبریک حلول ماه ربیع الاول یاد آور شدند: اول این ماه که مصادف با هجرت پیامبر اسلام (ص) از مکه به مدینه است از رخدادهای مهم تاریخ است و این هجرت به قدری مهم بوده که آغاز تاریخ اسلام شده و یکی از درخشنده ترین دوران اسلام این مقطع است.
خبرنگاران مراکز استانی ایرنا بخش هایی از خطبه های نماز جمعه این هفته را به شرح ذیل گزارش کرده اند:

**مشهد
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد گفت: مقاومت و ایستادگی 40 ساله مردم ایران در برابر استکبار و زیاده خواهی های آنان، ناشی از شیعه علی (ع) بودن و درس گرفتن آنان از آموزه های آن بزرگوار است.
آیت الله سیداحمد الهدی در خطبه های نماز جمعه این هفته مشهد در حرم مطهر امام رضا (ع) افزود: اینکه مردم ایران توانستند با قوت و قدرت در برابر استکبار جهانی ایستادگی کنند و امروز آمریکا را به ذلت برسانند نه به خاطر این بود که از تبار آرش هستند بلکه به این دلیل است که شیعه علی(ع) و پیرو آن امام هستند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از خدمات رسانی به زائران و مسافران دهه پایانی صفر گفت: راهپیمایی دشمن کورکن اربعین به بهترین شکل ممکن برگزار شد و حضور زائران پیاده برای زیارت امام رضا(ع) نیز به درخشندگی انجام گرفت.

**سمنان
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان گفت: دشمن از حضور مقتدرانه ملت ایران در 13 آبان بفهمد که چراغ انقلاب خاموش شدنی نیست.
آیت‌الله سید محمد شاهچراغی افزود: چراغ انقلاب خاموش شدنی نیست و مردم با حضور پرشکوه خود به استکبار جهانی بار دیگر ثابت کردند تا آخرین نفس پای آرمان های انقلاب ایستاده اند. مردم با حضور پرشور خود در راهپیمایی 13 آبان امسال، در کنار انزجار خود، اعلام کردند حاضر به مذاکره با استکبار جهانی نیستند و با وجود مقام معظم رهبری و همراهی مردم، نظام جمهوری اسلامی ایران تا ظهور امام زمان (عج) پا برجاست.
وی با بیان اینکه گرانی در جامعه بی حساب شده و مردم در آتش گرانی می سوزند، تاکید کرد: واجب است مسوولان با گرانی مقابله کنند.

**ایلام
نماینده ولی فقیه در استان و‌امام جمعه ایلام گفت: مردم ایران با استقامت در برابر زیاده خواهی های آمریکا جواب توهین و اهانت های آنها را داده اند و موجب سرشکستگی قدرت پوشالی آمریکا در سطح جهان شده اند.
حجت الاسلام والمسلمین اله نور کریمی تبار اظهار داشت: آمریکا همواره ملت و کشور ایران را قبل و بعد انقلاب و حتی در زمان رژیم دست نشانده پهلوی مورد اهانت قرار داده ولی با پیروزی انقلاب اسلامی حضور مردم در صحنه و حمایت خودجوش آنها از نظام سرشکستگی آمریکا را به دنبال داشته است.
وی افزود: در روز 13 آبان اخیر حضور اقشار مختلف مردم به ویژه جوانان و نوجوانان در راهپیمایی و خروش انقلابی آنها بیانگر وفاداری و همراهی ملت با آرمان های نظام و مشتی کوبنده بر یاوه گویی های جهان استکبار و سردمداران غرب و حامیان منطقه ای آنها بود.

**ارومیه
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: دشمنان هجمه های رسانه ای خود را شروع کرده اند و ملت مسلمان جمهوری اسلامی ایران باید با بصیرت افزایی در جامعه نقشه های دشمنان را نقش برآب کنند.
حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی افزود: بصیرت افزایی در جامعه موجب ایستادگی در برابر دشمنان می شود و با این عمل دشمن متوجه می شود که تحریم ها بر این ملت اثر ندارد.
وی بیان کرد: باید با تلاش روزافزون از تحریم ها به عنوان یک فرصت در جامعه استفاده و با تکیه بر متخصصان و جوانان نخبه داخلی زمینه پیشرفت و آبادانی کشور فراهم شود.

**کرمان
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان با اشاره به مسدود شدن دارایی ایران در آمریکا و به جریان انداختن تحریم ها علیه ملت شجاع ایران افزود: زمینه های افول آمریکا و ظهور بخشی از این افول را در صحنه های بین المللی شاهد هستیم.
حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی افزود: یکی از دلایل افول آمریکا خوی استکباری این کشور همراه با ادعای لیبرال دموکراسی است که قابل توجیه نیست و در آمریکا آزادی با رای مردم در تعارض است و اجازه آزادی و رای به مردم را نمی دهند.
وی اضافه کرد: یکی دیگر از قدرت های سخت افزاری آمریکا اقتصاد این کشور است که علیه ملت ها از آن استفاده می کنند اما در شرایط کنونی اقتصاد آنها دچار مشکل شده است.

**اصفهان
امام جمعه موقت اصفهان گفت : تحریم های 40 ساله گذشته علیه ایران اسلامی ما را روز به روز قوی تر کرده است به طوری که 13 آبان هم آمد و هیچ اتفاق خاصی نیفتاده است.
حجت الاسلام والمسلمین سید مجتبی میردامادی افزود : عده ای می گفتند با شروع تحریم های جدید امریکا علیه کشورمان از 13 آبان، مملکت به هم می ریزد و اغتشاش به وجود می آید اما دیدیم که هیچ اتفاقی آن روز نیفتاد.
وی با بیان این که امریکا روز به روز ضعیف تر و ایران، قوی تر می شود، تصریح کرد : ایران امروز به قدرتی رسیده که تحریم ها روی آن اثرگذار نیست وبنابر تاکید رهبر معظم انقلاب آینده ما بسیار والاتر از زمان حال خواهد بود و در همه ابعاد از جمله پزشکی و تسلیحات نظامی برای دفاع از کشور پیشرفت بسیاری خواهیم کرد.

**اراک
نماینده ولی فقیه دراستان مرکزی گفت: توطئه دشمنان و تحریم ظالمانه آمریکا علیه ایران اسلامی با تدبیر و همدلی پشت سر گذاشته می شود.
آیت الله «قربانعلی دری نجف آبادی» افزود: استکبار جهانی برای ایران و منطقه نقشه های شوم متعددی دارد از جمله رسمی کردن رژیم منحوس اسرائیل که کشورهای مسلمان باید این دسیسه ها را با وحدت و بصیرت به موقع شناسایی و با آن ها مقابله کنند. استکبار به دنبال این است تا کشورهای منطقه به ویژه کشورهای عربی در تقابل با ایران باشند و با این ترفند به فکر منافع استکباری خود است.
وی خاطرنشان کرد: ملت سرافراز و دلیر ایران اسلامی در جبهه داخلی با وحدت، انسجام همه گروه ها بر تمامی مشکلات اقتصادی، اجتماعی، و فرهنگی به پیروزی و موفقیت دست پیدا می کند.

**بندرعباس
نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس تحریم ها را نتیجه تفکرات غرب گرایی و وابستگی به کشورهای بیگانه دانست و گفت: اگر به فکر تولید و رونق داخلی باشیم تحریم های آمریکا بی اثر خواهد بود.
آیت الله غلامعلی نعیم آبادی نا امیدی را یکی از برنامه های شیطان در شبکه های رسانه ای دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و اظهار داشت: سفره های مردم ما نباید به گونه ای لغزان باشد که آمریکا به راحتی بتواند کالاهایی که می توان در داخل تولید کرد را تحریم کند.
نماینده ولی فقیه در هرمزگان از رادیو بی بی سی و شبکه های وابسته به انگلیس به عنوان دشمن رسانه ای متحد ضد جمهوری اسلامی ایران نام برد و ابراز داشت: آیا پذیرفتن این صدای های بیگانه و انکار صدای خودی از سوی برخی افراد و جریان ها منطبق با عقل است.
وی در بخش دیگری از خطبه های این هفته به روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه اشاره کرد و افزود: امروزه علم به جای این که ملت ها را رشد بدهند برای وابستگی ملت ها ابزار کار مستکبران شده است.

**زاهدان
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: ملت ایران با خوی استبدادی و استکباری آمریکا مشکل دارند و به فرموده امام راحل مادامی که رابطه این کشور با ما رابطه گرگ و میشی باشد با او مقابله می کنیم.
آیت الله عباسعلی سلیمانی اظهار داشت: ملت ایران با آمریکا و رژیم صهیونیستی به دلیل ذات استکباری و خوی درندگی که دارند مخالف است، هر کشوری که بخواهد به استقلال ایران اسلامی دست درازی کند در مقابل او ایستادگی خواهیم کرد.
وی اضافه کرد:امروزه دولت آمریکا نماد استکبار است و دشمنی این کشور با مردم ایران از کوتادی 28 مرداد سال 32 به طور علنی آغاز شد. ایجاد نظام جمهوری اسلامی و استقلال ایران از عمده دلایل مهم دشمنی آمریکا با انقلاب اسلامی است.

**همدان
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان گفت: در انتخابات اخیر آمریکا جنگی بین دموکرات ها و جمهوری خواهان راه افتاده است که به لطف خدا نشانگر افول دولت این کشور است.
آیت الله غیاث الدین طه محمدی اظهار داشت: خدا بخواهد کسی را نابود کند با دست خودش نابودش می کند و حالا دولت ترامپ با دستان خودش رو به نابودی است. این حکومت های پوشالی عربی آنقدر ذلیل و ضعیف هستند که در برابر اسرائیل باج می دهند.

**یزد
امام جمعه موقت یزد گفت: بالاترین مشکل فعلی کشور، تحریم ها نیست بلکه ناشی از جنگ روانی دشمنان و حصر مغزها و نخبگان ایرانی است که باید در این خصوص بصیرت داشت.
آیت الله سیدمحمدرضا مدرسی با اشاره به مشکلات تحریم گفت: بخشی از مشکلات موجود به دلیل اهمال کاری و حسن ظن به دشمن است و اگر در فرصتی که داشتیم برنامه ریزی صحیحی انجام می شد خیلی از مشکلات را نداشتیم.
وی با بیان اینکه در جنگ روانی ، دشمنان هزینه های سنگینی کرده اند ، افزود: با این وجود به دلیل داشتن منابع فراوان و داشتن نخبگان و دانشمندان سرشناس در کشور ، در آینده مشکل چندانی نخواهیم داشت.
امام جمعه موقت یزد با تأکید بر لزوم واکسینه کردن ملت در مقابل توطئه های دشمنان تصریح کرد: درباره تحریم ها نباید روی اروپایی ها ، حسابی باز کنیم و مردم و دولت باید بدون کمک به دیگران ، با شجاعت و قدرت و صلابت ، مسیر صحیح را دنبال کنند.

**قزوین
نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: مقام معظم رهبری بارها تاکید کرده اند که نظام آمریکا رو به افول و فروپاشی است و این موضوع مورد تایید تحلیگران آمریکایی نیز قرار گرفته است.
آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه های نماز جمعه افزود: پیروی از آمریکا و کشورهای غربی منجر به شکست خواهد شد، زیرا رهبران سیاسی زیادی در دنیا بودند که برای رضایت این کشورها ، اقدامی انجام دادند و در نهایت مورد غضب و خشم آنها قرار گرفتند.

**سنندج
امام جمعه سنندج با بیان اینکه استکبار جهانی با ایجاد جنگ روانی و تحریم اقتصادی به دنبال تضغیف روحیه مردم کشورمان است، گفت: ملت باید در کنار دولتمردان ثابت قدم باشد و با پیروی از رهنمودهای رهبرمعظم انقلاب در مقابل توطئه های شوم دشمنان ایستادگی کنند.
ماموستا عبدالرحمن خدایی اظهار داشت: وی افزود: همانگونه که رهبری فرمودند جوانان باید ابتکار و نوآوری را سرلوحه زندگی خود قرار داده و با تلاش و فعالیت مضاعف، زمینه آینده ای درخشان را برای کشور فراهم کنند.
وی در ادامه از حضور گسترده مردم کردستان در راهپیمایی 13 آبان تقدیر کرد و یادآور شد: مردم ایران اسلامی با شرکت باشکوه خود در این مراسم جواب دندان شکنی به تهدیدهای آمریکا دادند.
وی در بخش دیگری از خطبه ها به اهمیت وقف در دین اسلام اشاره کرد و گفت: مساله وقف در آیین اسلام حقیقتی اساسی است و واقفان کار بسیار ارزشمندی را در خدمت به مردم و جلب رضای خدا انجام می دهند.

**کرمانشاه
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با تقدیر از راهپیمایی عظیم مردم در 13 آبان گفت: در طول 40 سال گذشته همبستگی و حضور مردم در همه صحنه های انقلاب اسلامی منجر به شکست آمریکا شده است.
آیت‌الله مصطفی علما با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جمع دانشجویان و دانش آموزان گفت: جمهوری اسلامی ایران تنها کشوری در جهان است که امریکا در آن هیچ نقشی ندارد و این مساله برای این کشور یک شکست بزرگ است که در طول 40 سال گذشته نتوانسته حتی یک روزنه نیز در آن بیابد.

**شهرکرد
خطیب موقت جمعه شهرکرد با اشاره به دشمنی دیرینه آمریکا با ملت ایران تاکید کرد: تحریم های دشمن در شرایط کنونی راه به جایی نمی برد و مردم مانند گذشته در برابر توطئه دشمن ایستادگی می کنند.
حجت الاسلام سید ابوالحسن فاطمی افزود:تحریم های جدید آمریکا ، تازگی ندارد و از همان ابتدای انقلاب اسلامی، آمریکا دشمنی خود را به انقلاب اسلامی ایران با تحریم ها آغاز کرد. برای رفع کمی ها و کاستی ها در حوزه اقتصادی باید مسوولان بیش از گذشته تلاش کنند و تلاش آنها چند برابر گذشته باشد و اگر مسوولی در حوزه مسوولیت خود کم کاری کرد به مردم معرفی شود و جای خود را به افراد پر تلاش دهد.

*بیرجند
امام جمعه موقت بیرجند گفت: در فرهنگ دینی ما آزادی اجتماعی و معنوی با هم معنا پیدا می کند.
حجت الاسلام غلامحسین نوفرستی افزود: آزادی اجتماعی یعنی هر فردی بتواند برای رشد و کمال انسانی اش آزاد باشد و مانعی سر راهش نباشد. کسانی به دلیل خوی استکباری قصد استثمار دیگران را دارند چون خود را برتر می دانند و برای منافع شخص خود، قبیله و قوم خود حاضرند همه را نابود کنند.

**تبریز
خطیب موقت جمعه تبریز گفت: مردم انتظاراتی از قبیل توقف گرانی در جامعه به خصوص در زمینه کالاهای اساسی دارند و باید هر چه سریع‌تر جلوی تورم و افزایش قیمت کالاها گرفته شود.
حجت‌الاسلام احمد مطهری‌اصل به رای اعتماد مجلس به چهار وزیر پیشنهادی رییس جمهوری اشاره کرد و گفت: مردم منتظر ثمره این انتخاب هستند.
وی ‌به رکود مسکن در کشور اشاره کرد و گفت: رونق ساخت و ساز علاوه بر اشتغال زایی بخش هایی زیادی از اقتصاد کشور را به حرکت در می آورد. رونق مسکن نباید به گرانی آن بینجامد زیرا که با همین قیمت های کنونی هم عده زیادی قادر به خرید مسکن نیستند.

**اردبیل
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: قدرت ایران اسلامی فقط تجهیزات نبوده بلکه ایمان، اعتقاد و روحیه شهادت طلبی سلاح اصلی ماست.
آیت الله سید حسن عاملی با اشاره به افتتاح خط تولید انبوه جت جنگنده های ایرانی آن را یک حرکت علمی فوق العاده برشمرد و افزود: این حرکت نباید ساده انگاشته شود، ایران 10 سال بر روی قطعات حساس این هواپیما کارکرده و در نهایت یک هواپیمای جنگی تمام ایرانی اختراع و به تولید انبوه رسید. ایران در منطقه تنها کشوری است که به این تکنولوژی بسیار حساس دست یافته و سایه دسترسی به آن مثل کابوس بر سر دشمنان سنگینی می کند.

**بوشهر
امام جمعه موقت بوشهر گفت: ائتلاف عبری عربی در یمن با وجود حمایت غربی ها و در راس آنها آمریکا به شکست انجامید.
حجت الاسلام سید غلامرضا هاشمی افزود: آمریکا اکنون به بهانه حمایت از مردم یمن به فکر صلح افتاده که پس از گذشت چهار سال از جنگ یمن این مهم نشان می دهد پیشنهاد آنها تنها یک راهکار برای نجان عربستان سعودی است.
وی بیان کرد: در جنگ یمن چیزی که بیش از همه آشکار شد ضعف و بیچارگی کشور عربستان است که آمریکایی ها بخوبی دریافتند این کشور ابزار مناسب و توانمندی برای جنگ نیابتی در منطقه خاورمیانه نیست.
هاشمی ادامه داد: آمریکا اکنون به این نتیجه نیز رسیده که با استفاده از عربستان بعنوان جرثومه فساد نمی توانند ضربه ای به ایران وارد کنند.

** بجنورد
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد گفت: تیم جدید و تازه نفس دولت، که خوشبختانه صبغه اقتصادی دارد، کاری کارستان کند و کشور را از وضعیت و گرفتاری کنونی نجات دهد.
حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی اظهار داشت: وزیر راه و شهرسازی، مسکن مهر را به رسمیت بشناسد و آن را مزخرف نپندارد، بافت فرسوده را اصلاح و بازسازی کند و شعارهای متوهم را دنبال نکند. وزیر اقتصاد هم برای کنترل تورم، مدیریت نقدینگی در کشور تلاش کند و کشور را از تنگناهای کنونی نجات دهد، وزیر صنعت، معدن و تجارت هم حمایت از تولید داخل را سرلوحه کار قرار داده و فکری برای رونق فعالیت و راه افتادن کارخانه ها و اشتغال جوانان داشته باشد.

** اهواز
امام جمعه کلانشهر اهواز گفت: آمریکا در حال از دست دادن جایگاه خود به عنوان یک ابر قدرت است و آثار این موضوع در حال نمایان شدن است.
آیت الله سید محمد علی موسوی جزایری با اشاره به برگزاری انتخابات کنگره آمریکا برای تعیین اعضای پارلمان گفت: در این انتخابات دیدیم که آمریکایی ها چگونه به جان هم افتادند و در نهایت مجلس به دست دموکرات ها افتاد و باعث ایجاد اختلافات بسیار شدید بیشتری در بین سران این کشور شد.
وی به شکست فاجعه بار سیاست های ائتلاف سه گانه آمریکا، اسرائیل و عربستان در مقابل ایران، عراق و یمن اشاره کرد و گفت: مشکل آمریکا با جمهوری اسلامی فقط فعالیت های هسته ای نیست بلکه نگرانی آنها این است که ایران در حال تشکیل بزرگترین قدرت منطقه از نظر تکنولوژی و نظامی است.

**زنجان
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: قدرت بازدارندگی ایران مقابل دشمنان قسم خورده اسلام، مرهون توان موشکی و نظامی آن است.
حجت الاسلام علی خاتمی افزود: کشور ما به برکت خون شهدای گرانقدر اسلام و در شرایط امروز یکی از قدرت‌ های برتر منطقه ای است. سیدالشهدا(ع) به ما یاد داد آزاده باشیم و زندگیمان توام با عزت باشد، امروز راه مقابله با تحریم های تحمیلی دشمن ادامه دادن راه آن امام است.
وی تصریح کرد: دولت های مختلف آمریکا بعد از انقلاب اسلامی است که با کشورمان در حال ستیز است در این برهه نیز هر توطئه ای را علیه ایران انجام داده است.

**ساری
امام جمعه موقت ساری گفت: آمریکا با تشدید تحریم های اقتصادی علیه ایران اسلامی، ضعف و زبونی خویش را برای تمام جهان به نمایش گذاشت.
حجت الاسلام یوسف یوسف پور افزود: دونالد ترامپ با اقدام نابخردانه و غیر قانونی از برجام کناره گرفت و اینگونه حقانیت جمهوری اسلامی و خطاکاری خود را به ثبوت رساند و این در حالیست که بسیاری از همپیمانان آمریکا از این اقدام غیر عقلانی انتقاد کرده و سیاست هایش را به چالش کشاندند.
وی گفت :امروزه صلابت و ابهت ایران اسلامی نقل مجلس همه آگاهان سیاسی جهان است و هرگز در مقابل تحریم ها و تهدیدهای آمریکا سرخم نمی کند.

**یاسوج
امام جمعه موقت یاسوج گفت: دشمنان به ویژه آمریکا از هیچ تلاش و اقدامی برای اسلام ستیزی دریغ نمی کنند و در این راستا نیز روش ها و ابزارهای مختلف شامل فضای مجازی و شبکه های اجتماعی را به کار گرفته اند.
حجت الاسلام سید علی صالح موسوی اعظم اظهار داشت: هدف اصلی آنان از چنین اقدام هایی تضعیف و زیرسؤال بردن باورها و اعتقادات دینی مسلمانان است. مسلمانان نباید به هیچ وجه تحت تأثیر این مطالب و سخنان بی پایه و اساس دشمنان قرار گیرند.
وی بیان کرد: به لطف الهی تمامی توطئه های دشمنان علیه مسلمانان یکی پس از دیگری خنثی خواهد شد.

** کرج
نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج تحریم های جدید آمریکا و فشار اقتصادی این کشور علیه جمهوری اسلامی را آخرین حربه آمریکا علیه مردم ایران و انقلاب اسلامی دانست و گفت: وحدت مردم و مسئولان حول محور رهبر معظم انقلاب اسلامی توطئه دشمنان را خنثی می کند.
آیت الله سید محمدمهدی حسینی همدانی افزود: انقلاب اسلامی ایران 40 سال است که از سوی آمریکا مورد تحریم واقع شده و تحریم های جدید نیز بحث جدیدی نیست، همانگونه که دیدیم هشت کشور به علاوه عراق از این تحریم ها مستثنی شدند.

**شیراز
نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز شفاف سازی را در حوزه های مختلف به جز حوزه امنیت ملی را امری ضروری دانست و گفت: افرادی که مخالف شفاف سازی هستند و در مسیر آن مانع ایجاد می کنند قطعا بهره هایی از عدم شفافیت می برند.
آیت الله لطف الله دژکام ، شفاف سازی در بودجه ریزی را امر مهمی دانست و افزود: بودجه سال 98 در ماه های آینده توسط دولت به مجلس ارائه می شود که باید شفافیت در آن بصورت دقیق رعایت و مردم بدانند که چه میزان اعتبار در کدام بخش هزینه خواهد شد.
وی گفت: براساس رویه گذشته وضعیت بودجه نسبت به سرانه جمعیت مشخص نیست و اگر هدف رشد سالانه کشور است باید بودجه براساس جمعیت هر استان تقسیم شود.توقع ما از مدیران کشور این است که جلوی سوء استفاده ها با قاطعیت گرفته شود.

**قم
امام جمعه موقت قم گفت: با هدایت رهبر معظم انقلاب و مقاومت مردم، هرگز امکان تسلیم شدن در برابر خواست آمریکا به وجود نخواهد آمد و این کشور توان مقابله با حاکمیت اسلام را ندارد.
آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری افزود: امروز با وجود تحریم های اقتصادی آمریکا، ایران اسلامی در عرصه های مختلف به پیشرفت هایی رسیده است که کمتر کشوری توان دستیابی به آن را دارد و آمریکا باید بداند ملت ایران با توجه به جایگاه کنونی خود و به هیچ عنوان حاضر به تحقیر شدن در برابر اراده این کشور نیست.
وی گفت: توجه به ظرفیت های داخلی کشور، کمک به جبران خسارت های ناشی از افزایش قیمت ها و حمایت از قشرهای ضعیف، کم کردن وابستگی اقتصادی کشور به فروش نفت، ترویج روحیه انجام کار جهادی در جامعه و تقویت وحدت میان مردم و مسئولان، از جمله عواملی است که عقب نشینی دشمن از اجرای نقشه های شوم خود را حتمی می کند.

**رشت
نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت تاکید کرد: مردم مطالبه گر هستند از این رو مدیران نظارت را جدی بگیرند.
آیت الله رسول فلاحتی افزود: بسیاری از مشکلات بوجود آمده همچون گرانی لجام گسیخته برخی از کالاها، به سبب فقدان نظارت جدی و سوءاستفاده افراد سودجو بروز کرده که امیدواریم مسئولان به مقوله نظارت اهتمام بیشتری نشان دهند.
وی با توجه به انتخاب وزرای جدید در روزهای اخیر اظهار داشت: جلوگیری از تورم لجام گسیخته، افزایش حقوق کارگران و کارمندان متناسب با تورم ، ثبات در بازار ارز و سکه ، گره گشایی از مشکل مسکن جوانان ، مهار نقدینگی و مدیریت صادرات و واردات مطالبه مردم از وزرای جدید است که امیدواریم هر چه زودتر مورد توجه قرار گیرد.

** خرم آباد
امام جمعه موقت خرم آباد گفت: دشمنان انقلاب اسلامی بدانند که مردم ایران با تقدیم بیش از 230هزار شهید به جهان ثابت کرده اند که زیر بار ذلت نمی روند و در برابر ظلم و ستم ایستاده اند.
حجت الاسلام والمسلمین بهروز شمسی فر اظهار داشت: دشمنان بدانند مسلمانان از ابتدای اسلام تحریم بوده و انقلاب اسلامی نیز در 40 سال گذشته تحریم های بسیاری را تجربه کرده است.درهشت سال جنگ تحمیلی کوچکترین سلاح را به کشور نمی فروختند در تحریم بوده ایم اما اکنون از دل همان تحریم ها یکی از پیشرفته ترین کشورهای نظامی هستیم.

**گرگان
خطیب جمعه گرگان به احتکار کالا از سوی برخی افراد اشاره کرد و گفت: در شرایط کنونی ضرورت دارد مردم با تهیه کالا به اندازه نیاز خود از دولت که وظیفه اش تامین معاش مردم است، حمایت بیشتری کنند.
حجت الاسلام قربانعلی برقرار اظهار داشت: ایجاد گرانی توطئه جدید دشمن علیه نظام است چون آنها از تداوم یافتن عظمت و شکوه انقلاب اسلامی نگرانی زیادی دارند.
وی با اشاره به آنچه که 'نابسامانی مقطعی' نامید آن را نشات گرفته از عمل نکردن به مسوولیت عمومی در قبال حمایت از دولت عنوان کرد و گفت: مقابله با نابسامانی ها نیز تنها وظیفه دولت نبوده و آحاد ملت می توانند با مشارکت پُررنگ در امور به کاهش مشکلات کمک کنند.
1354/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال