آمریکا چند فرد و نهاد را در ارتباط با روسیه تحریم کرد

تهران- ایرنا- وزارت خزانه داری آمریکا سه فرد و 9 نهاد اوکراینی و روس را به فهرست تحریم های خود علیه اقدام های روسیه در اوکراین افزود.

به گزارش پنجشنبه شب ایرنا، وزارت خزانه داری آمریکا در تارنمای رسمی خود اعلام کرد که در واکنش به آنچه «فعالیت مخرب و رفتار بی ثبات کننده روسیه» می خواند، 3 فرد و 9 نهاد را در ارتباط با اوکراین به فهرست تحریم های خود افزود.
براساس این بیانیه، 2 فرد و یک نهاد در ارتباط با «نقض جدی حقوق بشر» و همچنین یک فرد و 8 نهاد را به دلیل پیشبرد منافع روسیه با اجرای عملیات در منطقه کریمه براساس «قانون مقابله با دشمنان آمریکا از طریق تحریم» تحت تحریم قرار داد.
وزیر امنیت داخلی کشور خودخوانده «جمهوری خلق لوهانسک» به همراه معاون وی از جمله افراد این فهرست هستند.
آمریکا از سال 2014 و پس از آغاز مناقشه در اوکراین، چندین بسته تحریم های اقتصادی و مالی علیه روسیه وضع کرده و کشورهای دیگر را نیز وادار به پیوستن به این تحریم ها نموده است.
از انتخابات سال 2016 ریاست جمهوری آمریکا، روابط واشنگتن و مسکو بدتر از گذشته شد و با توجه به اینکه تعداد قابل توجهی از سیاستمداران آمریکایی، روسیه را به دخالت در انتخابات این کشور متهم کرده بودند، دولت ترامپ نیز رویکردی سخت تر از روسای جمهوری قبلی نسبت به روس ها به کار برد.
شبد**9416**1010

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال