آغاز تحقیقات پاری سن ژرمن در باره فرم نژاد پرستی

تهران- ایرنا- باشگاه پاری سن ژرمن تحقیقات خود را در خصوص ادعاهای مطرح شده مبنی بر استفاده دپارتمان استعدادیابی این باشگاه از فرم های ارزشیابی مبتنی بر «نژاد» بازیکنان جوان مستعد، آغاز کرد.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری فرانسه روز پنجشنبه نوشت: یکی از منابع داخلی باشگاه در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه با اشاره به اسناد تازه ای که توسط تارنمای افشاگر «فوتبال لیکس» منتشر شده است، از آغاز تحقیقات درون باشگاهی در مورد این پرونده خبر داد.
براساس گزارش تارنمای افشاگر مدیاپارت فرانسه و به استناد فوتبال لیکس؛ در فرم های ارزشیابی دپارتمان استعداد یابی پی اس جی از سال 2013 تا پاییز سال جاری، برگه هایی وجود دارد که اطلاعات نژادی بازیکنان جوان این تیم در آن ها درج شده و اصالت آن ها با واژه های همچون فرانسوی، آفریقای شمالی، هند غربی (حوزه کارائیب) و آفریقایی توصیف شده است؛ این در حالی است که در کشور فرانسه تشکیل پرونده هایی به این شکل غیرقانونی است.
تارنمای مدیا پارت که یکی از اعضای ائتلافی موسوم به «همکاری های تحقیقاتی اروپایی» بوده و اسناد فوتبال لیکس به رویت آن رسیده است، اعلام کرد که فرم های مذکور به منظور ارزشیابی بازیکنان جوان و مستعد که پتانسیل امضای قرارداد با پاری سن ژرمن را داشته اند، مورد استفاده قرار گرفته است.
این موضوع جنجال برانگیز در مارس 2014 در رابطه با پرونده یک استعداد 13 ساله به نام «یان جی بوهو» که در زمان بازی در باشگاه «روئن» واقع در شمال فرانسه مورد توجه استعدادیاب های پاری سن ژرمن قرار گرفت؛ در حوزه درون باشگاهی سر و صدای زیادی به پا کرد.
در واقع استعدادیابی که فرم ارزشیابی او را در سال 2013 پر کرده بود، «نژاد» وی را حوزه کارائیب توصیف و درج کرده است.
مدیا پارت به نقل از «سرژ فورنیه» استعدادیابی که جی بوهو را ارزشیابی کرده است، نوشت: به جای گزینه فرانسوی می بایست گزینه سفیدپوست درج می شد به ویژه به این دلیل که تمام بازیکنان توصیه شده از جانب ما فرانسوی الاصل بودند.
وی ادامه می دهد: باشگاه (پاری سن ژرمن) نمی خواست بازیکنانی که در آفریقا متولد شده اند جذب شوند زیرا آن ها بر این باور بودند که هرگز نمی توان نسبت به تاریخ دقیق تولد این بازیکنان اطمینان حاصل کرد.
بازیکن مورد نظر که در تیم ملی جوانان فرانسه نیز بازی می کند و زاده ساحل عاج است، در نهایت به باشگاه رقیب پی اس جی، یعنی رنگین پوست.
مدیا پارت در ادامه گزارش خود ضمن اشاره به یادداشت هایی از جلسه ای در 14 مارس 2014، از گوش به گوش شدن موضوع در محافل داخلی باشگاه پرده برداشته است.
براساس گزارش مدیا پارت، بالانشینان فوتبال در فرانسه معتقد هستند که در ورزش فوتبال «سیاهپوستان و عرب ها بیش از اندازه وجود داشته و سفیدپوست ها به اندازه کافی یافت نمی شوند.»
**3991**1601**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال