رئیس مجلس مشاوران ژاپن خواهان توسعه روابط با ایران شد

پکن- ایرنا- رئیس مجلس مشاوران ژاپن با اشاره به دیدارهای سران دو کشور در شش سال گذشته، بر اهمیت پیشبرد روابط تاکید کرد و گفت مجالس دو کشور نقش مهمی در توسعه این همکاری ها دارند.

به گزارش ایرنا 'چوایچی داته' روز پنجشنبه در دیدار 'مرتضی رحمانی موحد' سفیر جمهوری اسلامی ایران در ژاپن افزود: با توجه به اینکه سال آینده نودمین سالگرد روابط دیپلماتیک دو کشور است امیدوارم گام های مهمی در این زمینه برداشته شود.
او همچنین با دعوت از 'علی لاریحانی' رییس مجلس شورای اسلامی ایران برای سفر به ژاپن تاکید کرد ما منتظر این سفر هستیم و امیدواریم سفر باعث توسعه هر چه بیشتر روابط دو کشور شود.
رحمانی موحد سفیر جمهوری اسلامی ایران در ژاپن نیز در این دیدار با اشاره به روابط تاریخی و فرهنگی دو کشور بر اهمیت نفش مجالس در توسعه همکاری های دو کشور تاکید کرد و خواستار گسترش همکاری های پارلمانی شد.
او همچنین ضمن ابلاغ سلام 'علی لاریحانی' رئیس مجلس شورای اسلامی اعلام کرد تقویت مناسبات مجالس دو کشور، عامل مهمی در گسترش روابط و مناسبات دوستانه ایران و ژاپن خواهد بود.
ژاپن از جمله کشورهایی است که از تحریم های نفتی آمریکا علیه ملت ایران استثنا شده است و همچنان می تواند از ایران نفت بخرد.
**آساق**1904**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال