هادی خانیکی:

زنده یاد هوشنگی شخصیتی ممتاز در خانواده رسانه ای کشور بود

تهران- ایرنا- هادی خانیکی با اشاره به فعالیت های مرحوم حمید هوشنگی، از پیشکسوتان معاون اسبق خبر ایرنا، گفت: وی شخصیت ممتازی در خبرگزاری جمهوری اسلامی ایرنا و خانواده بزرگ رسانه ای کشور بود.

زنده یاد هوشنگی کار خبر را از سال 1352 در رادیو تلویزیون ملی ایران آغاز کرد، وی که دانش آموخته رشته روزنامه نگاری بود با استفاده از تجارب کار و تحصیل در غرب توانست نقش موثری در تحولات سال های ابتدای انقلاب در ایرنا ایفا کند.
هوشنگی که ماموریت های مختلفی از جمله معاونت خبر و ریاست دفتر لندن را در ایرنا به انجام رسانده بود، صبح امروز (پنجشنبه 17 آبان) و بعد از دو سال مبارزه با بیماری سرطان در سن 70 سالگی دنیا را وداع کرد.
خانیکی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در مورد مرحوم هوشنگی اظهار داشت: او از روزنامه نگاران خوش سابقه و فهیمی بود که سابقه آشنایی من و او به فعالیت وی در ایرنا مربوط می شود.
استاد دانشگاه علامه طباطبایی افزود: مرحوم هوشنگی در کنار مرحوم احمد بورقانی، معاون مطبوعاتی اسبق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سرپرست دفتر ایرنا در سازمان ملل و سخنگوی ستاد تبلیغات جنگ، در ستاد تبلیغات جنگ از چهره های فعال و پرانرژی به شمار می آمد.
وی با اشاره به دغدغه مندی مرحوم هوشنگی برای روزآمدسازی فضای رسانه ای کشور تاکید کرد: حضور زنده یاد هوشنگی در کشورهای دیگر و به خصوص دغدغه ای که برای روزآمد کردن کار اطلاع رسانی داشت از او شخصیت ممتازی در ایرنا و خانواده بزرگ تر رسانه ای کشور ساخته بود.
نویسنده کتاب قدرت جامعه مدنی و مطبوعات ادامه داد: با اینکه مرحوم هوشنگی سال ها در سطوح مختلف مدیریتی خبرگزاری ایرنا کار کرده و تجربه اندوخته بود، به یاد دارم همه جا در کنار روزنامه نگاران و شبکه های اطلاع رسانی دولتی و غیردولتی بود.
وی با یادآوری دوران حضور مرحوم هوشنگی به همراه زنده یاد بورقانی در ایرنا گفت: در این دوران که من و جمعی از روزنامه نگاران در روزنامه کیهان بودیم، در شرایطی که جنگ مساله اصلی کشور بود، رابطه بسیار دوستانه ای بین این روزنامه و خبرگزاری اصلی کشور وجود داشت.
این فعال حوزه رسانه مرحوم هوشنگی را روزنامه نگاری صمیمی دانست و افزود: او انسانی فروتن و توانا و بی ادعا بود، متاسفانه توانایی ها و قدرت فهم خبری و تحلیلی او بیشتر از آن چیزی بود که جامعه ارتباطی کشور به آن وقوف پیدا کرد.
خانیکی با اشاره به دیدار دو سال قبل با زنده یاد هوشنگی تاکید کرد: او فروتن، خوش فکر، صمیمی و شجاع و آگاه به نوآوری های حرفه ای بود.
به گفته امیر هوشنگی برادر زنده یاد حمید هوشنگی پیکر آن مرحوم در بهشت سکینه در کرج به خاک سپرده می شود. همچنین روز یکشنبه (20 آبان) مراسم ختمی در مسجد نور از ساعت 13:30 تا 15 برای گرامی داشت یاد وی برپاست.
**9157**1601**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال