رئیس کانون دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر

طرح مدیریت فردا برای نخبگان ایثارگران اجرا می شود

تهران- ایرنا- رئیس کانون دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر گفت: طرحی با عنوان «مدیریت فردا» به منظور آماده سازی نخبگان، سرآمدان و استعدادهای درخشان ایثارگر برای احراز پست های مدیریتی اجرا می شود.

اسلام کریمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: در مورد توانمندسازی ایثارگران به عنوان شرایط احراز پست های مدیریتی، مهارت های مورد نیاز این پست ها شناسایی شده و بر اساس آن اجرای برنامه «مدیریت فردا» برای افراد نخبه کارشناسی ارشد به بالا در دستورکار قرار گرفته است.
وی ادامه داد: تعداد ایثارگرانی که به عنوان نخبه و سرآمد در پست های مدیریتی فعالیت دارند، زیاد است اما با وجود نامه نگاری های مختلف هنوز سازمان ها برای ارائه آمار و اطلاعات همکاری لازم را نداشته و پاسخی به ما نداده اند. این درحالی است که بر اساس آمار حدود 60 تا 70 درصد افرادی که دوره های مهارتی را آموزش دیده اند، در پست های مدیریتی خدمت می کنند.
کریمی تصریح کرد: همانطوری که رزمندگان اسلام برای دفاع از کشور و نظام فعالیت داشتند، ایثارگران به عنوان فرزندان آنها یا خود جانبازان و ایثارگران، خواهان خدمت به مردم هستند و چیزی برای خودشان نمی خواهند؛ بنابراین اینها مهارت های لازم را فرامی گیرند تا اگر پست مدیریتی را عهده دار شدند، بتوانند بهترین خدمت را به مردم ارائه دهند.
وی اظهار داشت: طبق آمار تا پایان شهریور ماه امسال تعداد 9 هزار نفر در بخش نیروهای سرآمد، استعدادهای برتر، نخبگان و پیشتازان در گروه های علمی، فرهنگی، هنری و ورزشی فعالیت دارند که در سراسر کشور در مراکز استانی شرایط عضویت در کانون تشکل های شاهد و ایثارگر را کسب کرده اند و از خدمات این تشکل ها استفاده می کنند.
رئیس کانون دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر گفت: در حوزه های خاص به صورت تخصصی برنامه های مختلفی برای این افراد اجرا می شود؛ به عنوان نمونه در گروه های هنری انجمن هایی شکل گرفته است که فعالیت های متمرکزی دارند.
به گزارش ایرنا ، در دوران جنگ تحمیلی هشت ساله عراق علیه ایران، 43 هزار و 173 نفر به افتخار آزادگی نائل شدند . مردم ایران در جنگ تحمیلی و دوران دفاع مقدس و دیگر حوادث تروریستی، 225 هزار و 570 شهید را تقدیم انقلاب کرده اند.
همچنین شمار کل جانبازان کشور به 574 هزار و 101 نفر می رسد. 336 هزار و 282 نفر (59 درصد) جانبازان زیر 25 درصد و 237 هزار و 819 نفر (41 درصد) بیش از این میزان جانبازی دارند.
** 7268*1834

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال