مقام نظامی یمن: دشمن منتظر غافلگیری در الحدیده باشد

تهران – ایرنا – سرتیپ 'عزیز راشد' معاون سخنگوی نیروهای مسلح یمن چهارشنبه شب در خصوص حملات نیروهای متجاوز ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان به الحدیده گفت: دشمن منتظر غافلگیری باشد.

به گزارش المیادین، عزیز راشد درخصوص درگیری ها در الحدیده افزود: دشمن در الحدیده ضربه سختی از نیروهای مردمی و ارتش یمن خواهد خورد.
درهمین حال «حسین العزی» معاون وزیر امور خارجه یمن گفت: استان الحدیده امن بود و منطقه رویارویی نظامی نبود اما نیروهای دشمن خواستند تا نمونه عدن را که ناامن است در این استان اجرا کنند.
وی افزود: نیروهای متجاوز از ارتکاب جنایت علیه غیرنظامیان ترسی ندارند و بر رنج مردم یمن افزوده اند.
پیش از این نیز «عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن درخصوص نقش آمریکا در جنگ یمن گفت: آمریکا در عملیات نظامی علیه مردم یمن نقشی اساسی و محوری دارد.
الحوثی با اشاره به حملات نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی به الحدیده، گفت: بیشتر مساحت استان الحدیده تحت کنترل ارتش و کمیته های مردمی یمن است.
وی تاکید کرد: دشمن هرچقدر هم امکانات انسانی و نظامی داشته باشد در تحقق اهدافش شکست خواهد خورد.
الحدیده یک بندر راهبردی در ساحل دریای سرخ و تنها گذرگاه ورودی کمک‌های بشردوستانه به کشور جنگ زده یمن است که 70 درصد مواد غذایی، دارویی و کمک های بهداشتی از این طریق، وارد این کشور می شود.
عربستان سعودی طی سه سال و نیم گذشته درگیر جنگی خونین در یمن بوده و مردم این کشور را پیوسته با انواع تسلیحات کشنده و غیرمتعارف از جمله بمب های خوشه ای و بشکه ای هدف قرار داده است.
نتیجه این اقدام، هزاران کشته، میلیون‌ها آواره و اوضاع وخیم انسانی بوده است.
با وجود هشدارهای فزاینده گروه های مستقل حقوق بشری درخصوص ابعاد فاجعه بار جنگ یمن، بسیاری از کشورهای غربی همچنان به حمایت های تسلیحاتی و لجستیکی از ائتلاف به سرکردگی عربستان سعودی ادامه می دهند.
شبک**9365**1392

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال