سناتور امریکایی:جمهوریخواهان به سرکوب رای دهندگان پایان دهند

تهران – ایرنا – «دیک دوربین» سناتور دموکرات با اشاره به اینکه جمهوریخواهان در سرکوب گسترده رای دهندگان آمریکایی و دشوارکردن مشارکت در انتخابات میاندوره ای این کشور دست داشتند ، خواستار شمارش منصفانه آراء ایالت فلوریدا شد.

به گزارش بامداد پنجشنبه ایرنا به نقل از تارنمای هیل، 'دوربین' درباره احتمال بازشماری آرا در انتخابات جنجالی ایالت فلوریدا اظهار داشت که وی خواستار شمارش منصفانه و پایان تلاش های جمهوریخواهان برای سرکوب رای دهندگان است.
در فلوریدا، «ریک اسکات» فرماندار جمهوریخواه این ایالت و سناتور دموکرات «بیل نلسون» برای یکی از دو کرسی این ایالت در سنا با هم رقابت کردند که در پی شمارش آرا ، اسکات با کسب 50.2درصد آرا اعلام پیروزی کرد. نلسون نیز 49.8 درصد آرا را به دست آورده و با توجه به نزدیک بودن نتایج، وی خواهان بازشماری آرا شده و از پذیرش شکست خودداری کرده است.
سناتور 'دوربین' از ایالت ایلینوی در ادامه انتقادهای خود از جمهوریخواهان گفت: ما می خواهیم که سرکوب رای دهندگان خاتمه پیدا کند. به خاطر خدا، حزب جمهوریخواه چرا فکر می کند که سرنوشتش به کاهش حضور رای دهندگان بستگی دارد؟
وی افزود: یک دموکراسی اگر کارآمد باشد، مشارکت در آن بیشتر و بیشتر خواهد بود و رای دهندگان آسان تر پیشقدم خواهند شد. اما جمهوریخواهان بارها تلاش کرده اند تا از برگزاری انتخابات زودهنگام جلوگیری کرده و رای دادن را تا حدممکن سخت کنند.
دوربین همچنین گفت: آنها فکر می کنند از این طریق می توانند بر بافت های جمعیتی ای که مطابق میل آنها نیست، غلبه کنند.
انتخابات میاندوره ای روز سه شنبه آمریکا با شکست جمهوریخواهان در مجلس نمایندگان پایان یافت. این مجلس 435 کرسی دارد و طبق نتایجی که تاکنون اعلام شده است، دموکرات ها 222 کرسی در مجلس نمایندگان به دست آوردند و کنترل آن را از دست جمهوریخواهان خارج کردند.
جمهوریخواهان در مجلس نمایندگان 196 کرسی به دست آورده اند اما توانستند کنترل بر سنا را حفظ کنند. آنها 51 کرسی از یکصد کرسی سنا را تصاحب کردند و دموکرات 46 کرسی را از آن خود کردند.
شبک**9423**1392

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال