بارندگی در ایلام 217 درصد افزایش یافت

ایلام - ایرنا - مدیرکل هواشناسی ایلام گفت: میزان بارندگی شهر ایلام از ابتدای مهر 97 تاکنون در همسنجی با دوره بلندمدت (30 ساله) 217 درصد افزایش داشته است.

ناصر ملکی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از ابتدای مهر امسال تا 16 آبان جاری در مجموع 156میلی متر باران در مرکز استان ثبت شده است در حالی که این مقدار در مدت مشابه پارسال تنها 12،5 میلی متر و در دوره بلند مدت 30 ساله حدود 49 میلی متر بوده که نشان دهنده رشد 217 درصدی در مقایسه با میانگین بلند مدت است.
وی با اشاره به پایان فعالیت سامانه بارشی قوی که در 48 ساعت گذشته سراسر استان را فرا گرفت، افزود: بیشترین بارش در مدت یاد شده از شهرستان ایوان با 89 میلی متر ثبت شد و شهرستان گرمسیری مهران با 81 میلی متر بارندگی نیز بیشترین بارش در میان مناطق جنوبی استان داشته است.
مدیرکل هواشناسی ایلام تاکید کرد: کمترین میزان بارندگی مربوط به شهرستان دهلران با 12 میلیمتر بود هر چند وضعیت بارش ها در بخش های تابعه این شهرستان چون دشت عباس، پهله زرین آباد و سراب میمه بهتر از مرکز شهرستان بود.
ملکی یادآور شد: میزان بارش ثبت شده در شهرستان های سیروان و بدره 59 میلیمتر، چرداول 53 میلیمتر، آبدانان 55 میلیمتر و دره شهر 46 میلی متر بوده و مقدار بارندگی در ایستگاه باران سنجی مستقر در فرودگاه ایلام 66 میلیمتر است.
وی اظهار داشت: در بارش های 24 ساعت گذشته از حیث مقدار بارش نقطه ای بیشترین بارش در ایستگاه باران سنجی صالح آباد شهرستان مهران با 43 میلیمتر و کمترین نیز در دهلران با 2 دهم میلی متر بوده است.
مدیرکل هواشناسی ایلام گفت: از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون ایوان با 188 میلیمتر بیشترین و دهلران با 55میلمتر کمترین بارندگی را دریافت کرده و ایلام نیز 156 میلی متر بارش داشته است.
به گزارش ایرنا، بر اساس گزارش های قبلی هواشناسی، استان ایلام پاییز امسال از وضعیت بارشی نرمال و مناسبی برخوردار خواهد بود که میزان بارش های مهر و آبان جاری موید این پیش بینی بوده است.
7172/6034

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال