سیل راه دسترسی 14 روستای تنکابن را بست

نوشهر - ایرنا - بارش شدید باران و جاری شدن سیل سه شنبه شب راه دسترسی 14 روستای دهستان سلیمان آباد از توابع بخش مرکزی شهرستان تنکابن را بست.

به گزارش خبرنگار ایرنا، این دومین بار در پاییز جاری است که راه دسترسی این منطقه در اثر سیل بسته می شود.
بارش شدید باران به همراه سیل اواسط مهر گذشته هم افزون بر خسارت فراوان به تاسیسات زیربنایی غرب مازندران باعث بسته شدن راه دسترسی این دهستان شده بود.
فرماندار تنکابن روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: دسترسی به دهستان سلیمان آباد تنها از راه دو پل توکله و غریب امکان پذیر بود که در سیل مهر گذشته پل توکله کامل تخریب و پل غریب نیز دچار آبشستگی شد که به منظور رفع این مشکل پل موقت باکسی بر روی رودخانه توکله احداث و آسیب دیدگی پل غریب را نیز تا حدودی برطرف شد.
سید «امیر حسینی جو» افزود: متاسفانه در اثر بارش شدید باران شب گذشته، پل موقت باکسی توکله به طور کامل تخریب و پل غریب نیز بار دیگر دچار آبشستگی شد و امکان تردد بر روی آن امکان پذیر نیست.
وی به انباشت مصالح مازاد در رودخانه های این شهرستان اشاره کرد و اظهار داشت: سیل گذشته آورده زیادی برای رودخانه های این منطقه داشت و همین مساله سبب شده تا با کوچک ترین بارانی سیل در رودخانه ها جاری شود.
فرماندار تنکابن گفت: با امکانات کنونی حداقل به دو سال زمان نیاز است که تمامی مصالح مازاد رودخانه ها برداشته شود و باید روند پاکسازی شتاب بیشتری به خود بگیرد.
وی یادآور شد : بازسازی مجدد پل غریب و پل موقت توکله آغاز شده تا راه دسترسی به دهستان سلیمان آباد بار دیگر برقرار شود.
شهرستان 165 هزار نفری تنکابن در غرب مازندران واقع است.
/1602/7513/1654

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال

گالری تصاویر