کاراته قهرمانی جهان؛

کاپیتان ایران در یک قدمی کسب مدال برنز قرار گرفت

تهران - ایرنا - کاپیتان تیم ملی کاراته ایران به دیدار رده بندی مسابقات قهرمانی جهان راه یافت تا در آستانه کسب مدال برنز قرار بگیرد.

به گزارش ایرنا؛ بیست و چهارمین دوره رقابت های کاراته قهرمانی جهان از سه شنبه به میزبانی اسپانیا و در شهر مادرید آغاز شد و تا شنبه هفته آینده ادامه خواهد داشت.
در این پیکارها، یک هزار و 117 کاراته کا از 140 کشور حضور دارند. این مسابقات دارای بالاترین امتیاز رنکینگ جهانی کاراته به منظور کسب سهمیه المپیک 2020 توکیو است.
تیم ایران در دو بخش کاتا و کومیته مردان و زنان در رقابت های فوق حضور یافته است که در روز نخست 6 نماینده کشورمان به رقابت پرداختند.
در رقابت های نوبت سه شنبه شب «ذبیح اله پورشیب» کاپیتان تیم کشورمان در وزن منهای 84 کیلوگرم، ابتدا حریفانی از اسپانیا، آمریکا و اسکاتلند را شکست داد.
وی در یکچهارم نهایی مقابل «والری چوتبار» اوکراینی در پایان مبارزه ای نزدیک با نتیجه 5 بر 6 شکست خورد و به جدول شانس مجدد رفت.
پورشیب در این جدول «عبدالهد سیسه» سنگالی را سه بر صفر از پیش روی برداشت تا به دیدار رده بنده راه یابد.
با این اوصاف کاپیتان تیم ایران روز شنبه هفته آینده برای کسب مدال برنز با «دانیار یولداشف» از قزاقستان مبارزه خواهد کرد.
در وزن منهای 68 کیلوگرم کومیته بانوان «پگاه زنگنه» که حضورش در ترکیب تیم ایران بدون برگزاری رقابت های انتخابی، انتقادات زیادی را به همراه داشت در همان نخستین مبارزه برابر «لئون مارتینز» از کوبا با حساب سه بر یک شکست خورد و از دور مسابقات کنار رفت.
در وزن به اضافه 68 کیلوگرم «حمیده عباسعلی» در همان اولین دیدار مقابل «شیما عبدالعزیز» از مصر با حساب 4 بر 2 مغلوب شد و به کار خود پایان داد.
با این اوصاف «زنگنه» و «عباسعلی» که با حمایت عجیب مسئولان فدراسیون و سرمربی تیم ملی از مدت ها قبل حضورشان در رقابت های جهانی قطعی شده بود بدون کسب حتی یک پیروزی حذف شدند تا شکست سنگین دیگری در کارنامه تیم بانوان ایران ثبت شود.
همچنین در پیکارهای نوبت عصر امروز «سجاد گنج زاده» در وزن به اضافه 84 مردان به فینال رسید تا برای سومین دوره متوالی به مبارزه نهایی مسابقات قهرمانی جهان راه یابد.
«ابوالفضل شهرجردی» و «فاطمه صادقی» هم در کاتای انفرادی از رسیدن به مدال بازماندند.
ورزشی**3783**1859

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال