در آستانه برگزاری انتخابات کنگره؛

سی ان ان: ترامپ کمترین محبوبیت را از زمان آیزنهاور دارد

تهران- ایرنا- شبکه خبری سی ان ان گزارش داد: تازه ترین نظرسنجی صورت گرفته نشان می دهد که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا کمترین میزان محبوبیت را در زمان انتخابات میاندوره ای (کنگره) طی چند دهه اخیر و از زمان ریاست جمهوری' آیزنهاور' به خود اختصاص داده است.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، سی ان ان در باره نتایج نظرسنجی مشترک خود با موسسه نظرسنجی 'اس.اس.آر' (SSR) افزود: میزان محبوبیت دونالد ترامپ درکل 39 درصد و عدم محبوبیت وی 55 درصد را نشان می دهد.
این رسانه تصویری آمریکایی در تارنمای خبری خود نوشت: این میزان محبوبیت ترامپ اندکی بدتر از نظرسنجی قبلی است که در ماه اکتبر به عمل آمده بود. در نظرسنجی مشترک سی ان ان و اس.اس.آر در ماه اکتبر گذشته میزان محبوبیت ترامپ 41 درصد و عدم محبوبیت وی 52 درصد بود.
تارنمای سی ان ان در تفسیر خود از نظرسنجی تازه نوشت: این بدترین میزان محبوبیت برای یک رئیس جمهوری آمریکا پیش از برگزاری انتخابات میان دوره ای (کنگره آمریکا) و از زمان ریاست جمهوری 'آیزنهاور' بدین سو برای دونالد ترامپ به شمار می رود.
بنابراین گزارش، میزان محبوبیت دونالد ترامپ در نظرسنجی مشترک سی ان ان و اس.اس.آر درمیان رای دهندگان احتمالی که به آنها (Likely Voters) گفته می شود، تنها 35 درصد بوده و میزان عدم محبوبیت دربین این دسته از رای دهندگان احتمالی نسبت به عملکرد دونالد ترامپ 52درصد است.

*** حزب دمکرات در نظرسنجی پیشتاز است
سی ان ان همچنین گزارش داد: در این نظرسنجی حزب دمکرات نسبت به جمهوریخواه برتری دارد و نشان می دهد که دمکرات ها با 55درصد از حمایت رای دهندگان و جمهوریخواهان تنها از 42درصد حمایت رای دهندگان تا پیش از برگزاری انتخابات کنگره برخوردار هستند.
سی ان ان افزود: این نظرسنجی همچنین نشان می دهد که حمایت از حزب دمکرات و جمهوریخواه بین رای دهندگان زن و مرد با اختلاف چشمگیری مواجه است، بطوری که زنان با 62 درصد از دمکرات ها حمایت می کنند درحالیکه میزان حمایت رای دهندگان مرد به دمکرات ها تنها 35 درصد را نشان می دهد.
این رسانه آمریکایی افزود: از دیگر نتایج این نظرسنجی این است که از هر 10 آمریکایی، هشت نفرشان یعنی 80درصد بر این باورند که کشورشان نسبت به سالیان گذشته بر سرموضوعات مختلف دچار اختلاف و شکاف شده است.
سی ان ان اضافه کرد: بنابراین نظرسنجی، 74 درصد می گویند لحن سیاستمداران آمریکایی، مشوق اعمال خشونت آمیز درمیان مردم شده است.
نظرسنجی مشترک سی ان ان و اس.اس.آر از یکم تا سوم ماه نوامبر برابر با 10 تا 12 آبان ماه از یکهزار و 518 شهروند آمریکایی با خطای 3.1 (سه و یک دهم) درصد صورت گرفته که البته این میزان خطا درمورد یکهزار و 151رای دهنده احتمالی که در بین این جامعه آماری قرار داشتند 3.5 (سه و پنج دهم) درصد است.
اروپام **1302*1485

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال