فضای مجازی بستر سوء استفاده برای سودجویان حیات وحش

تهران - ایرنا- فرمانده یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست گفت: با فراگیر شدن فضای مجازی شاهد سوء استفاده برخی سودجویان هستیم که از این فضا برای خرید و فروش حیوانات وحشی زنده و یا تاکسیدرمی شده بهره می ‌برند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، سرهنگ جمشید محبت خانی در جلسه مشترک با پلیس فتا که با هدف ساماندهی و رسیدگی به جرائم محیط زیستی منتشر شده در فضای مجازی و شبکه‌ های اجتماعی برگزار شده بود افزود: خوشبختانه مردم نسبت به محیط زیست و موضوعات مرتبط با آن حساس شده اند که جای امیدواری دارد.
وی با اشاره به درخواست ‌های مردمی برای رسیدگی به جرائم محیط زیستی موجود در شبکه ‌های اجتماعی مانند خرید و فروش گونه‌ های وحشی یا حیوان آزاری گفت: در پی درخواست‌ های مردمی، جلسه ‌ای با سرهنگ ابراهیمی معاون اجرایی پلیس فتا داشتیم تا هماهنگی ‌هایی برای برخورد با جرائم زیست محیطی حیات ‌وحش داشته باشیم.
محبت خانی اظهار داشت: کلیپ‌ های مختلفی از حیوان آزاری در فضای مجازی منتشر و پخش می ‌شود که به روحیه جامعه لطمه زده و وجدان بیدار جامعه و البته اصول دینی و انسانی این موضوع را نمی‌پسندد برای همین جلسه مشترکی با پلیس فتا تشکیل دادیم تا تخلفات مجازی را با همکاری آنها پیگیری تا متخلفان شناسایی و تنبیه شوند.
وی با تاکید بر معرفی رابطی بین یگان حفاظت سازمان محیط زیست و پلیس فتا گفت: شهروندان می‌ توانند موارد حیوان آزاری یا مصادیق مجرمانه مرتبط با محیط زیست را به ما اطلاع دهند تا در اسرع وقت با همکاری پلیس فتا نسبت به شناسایی و برخورد با این جرائم اقدام شود.
همچنین سرهنگ ابراهیمی معاون اجرایی پلیس فتا در این جلسه با اشاره به قدرت پلیس فتا در ردیابی متخلفین مجازی گفت: مصوبات این جلسه می‌ تواند راهی برای مبارزه با تخلفات زیست محیطی در فضای سایبر باشد.
وی افزود: همچنین آموزش فرمانده ‌های یگان حفاظت استان ‌ها برای رصد مجرمان در فضای مجازی برای کمک بیشتر در این بخش با همکاری یگان حفاظت سازمان محیط زیست و پلیس فتا انجام خواهد شد.
در این جلسه نمایندگانی از کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه، واحد حقوقی سازمان حفاظت محیط زیست و ناجا نیز حضور داشتند.
علمی 9014**1440

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال