تعداد نامزدهای شهرداری تهران به 13 نفرکاهش یافت

تهران- ایرنا- رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: از لیست 30 نفره شورا تعدادی کتبی و شفاهی انصراف دادند که اکنون لیست 13 نفره آماده بررسی و انتخاب 5 نفر بعنوان کاندید نهایی است.

به گزارش ایرنا محسن هاشمی روز سه شنبه در حاشیه نود و هشتمین جلسه شورای شهر با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به جلسه هم اندیشی اعضای شورا افزود: نحوه رای گیری در مورد نامزدهای پیشنهادی در جلسه مطرح شد.
وی اظهارداشت: در گذشته اسم سی نفر مطرح شد اما تعدادی کتبی و شفاهی انصراف دادند.
هاشمی گفت: لیست تکمیل و به 13 نفر رسیده و قراراست در اولین دستور امروز در صحن شورا لیست تایید شود.
رئیس شورا عنوان کرد:عباس آخوندی، غلامرضا انصاری، کامل تقوی نژاد، سمیع‌الله حسینی مکارم ، محسن پور سید آقایی، جهانگرد، پیروزحناچی، مصطفی سالاری، رسول کشت پور ، محسن هاشمی، محمد رضا واعظ مهدوی،علی اوسط هاشمی و سید مناف هاشمی نفرات اصلی هستند.
هاشمی تاکید کرد: پس از انتخاب پنج نفر، آنها یک هفته فرصت دارند تا برنامه ارایه کرده و سپس دو نفر انتخاب و به رای گذاشته می شود .
وی درباره زمان نهایی انتخاب شهردار تهران اظهار داشت: مشکلی برای تفسیر قانون و زمان اجرای آن پیش آمده چرا که سازمان اداری و استخدامی 24 آبان را اعلام کرده است.
همچنین بر اساس زمان درج قانون در روزنامه می توان 2آذر و یا 16 آذر انتخاب شهردار انجام شود.
هاشمی گفت: نهایتا از مجلس شورای اسلامی درباره زمان رای گیری و انتخاب شهردار استعلام می کنیم.

* ناگزیر از انتخاب شهردار جدید هستیم
رئیس شورای اسلامی شهر تهران بخش دوم سخنانش را به عدم تصویب استفساریه مستثنی نمودن شهردار پایتخت اختصاص داد و افزود: با توجه به طی شدن فرایند این استفساریه در مجلس شورای اسلامی و محدودیت مهلت قانونی تعیین شده، شورای شهر به رغم تمایلی که به حفظ ثبات در مدیریت شهری و استفاده از خدمات افشانی داشت ناگزیر به انتخاب جایگزین برای ایشان خواهد بود.
وی در ادامه از اصحاب رسانه خواست با توجه به زحمات صادقانه و پاکدستی افشانی در مدتی که عهده دار مسئولیت پردغدغه شهرداری تهران هستند نسبت به انعکاس تلاشهای ایشان همراهی کرده و از انتشار هرگونه مطلبی که جنبه تخریبی و ایجاد فضای منفی حزبی یا قومیتی دارد بپرهیزند تا شاهد فضای اخلاقی منزهی در حوزه مدیریت شهری باشیم.
به گزارش ایرنا، سید محمدعلی افشانی 23 ادریبهشت به عنوان شهردار تهران انتخاب اما پس از ابلاغ قانون منع به کارگیری بازنشستگان اعلام شد که باید از این مسئولیت کناره گیری کند.

*تنها راه توسعه اسلام در جهان امروز مدارا و گفتگو است
رئیس شورای شهر تهران گفت: تنها راه توسعه اسلام در جهان امروز عقلانیت، منطق جهانی، مدارا و گفتگوست که این موارد از خصوصیت بارز سیره نبوی است.
هاشمی خطاب به کسانی که وظیفه خود می دانند که دین را تبلیغ کنند، افزود: ایجاد دافعه و خشونت و سخت گیری، معکوس مسیری است که پیامبر طی کرده اند.
وی گفت: پیام پیامبر به امت اسلام، ' رحما بینهم ' است و امروزه بیشترین خونریزی وخشونت میان مسلمانان جریان دارد.
وی تاکید کرد: مدیریت شهری در سیاستگذاری فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی خود ترویج مهربانی، مدارا و همزیستی انسانی را که از صفات پیامبر خاتم بودند را سرلوحه قرار دهد.
تهرام/7244/ 1539

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال