سازمان هواشناسی کشور پیش بینی کرد

ادامه بارندگی ها در مناطق غربی و جنوب غرب کشور

تهران- ایرنا- مدیر کل پایش سازمان هواشناسی کشور با اشاره به بارش های دیروز و دیشب در برخی استان های کشور کفت: پیش بینی می شود بارش ها تا پنج شنبه هفته جاری در نوار غربی و جنوب غربی کشور ادامه یابد و کاهش دما را نیز در این مناطق شاهد خواهیم بود.

مسعود حقیقت روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: طی دیروز و دیشب بارش های خوبی در استان های ایلام، کرمانشاه، لرستان، گیلان، خوزستان ، کردستان، همدان ، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی رخ داده است.
وی اظهار داشت: این بارش ها امروز با شدت بیشتری در نوار غربی و شمالی کشور ادامه می یابد و در نواحی جنوب غربی کشور مانند ایلام، خوزستان، شمال بوشهر، دامنه های زاگرس در استان های کردستان، همدان، کرمانشاه، لرستان ، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب اصفهان، شمال فارس، دامنه های البرز ، گیلان، مازندران، زنجان، قزوین، البرز، تهران، قم، شمال سمنان، اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، بارش شدید همراه با رگبار و رعد وبرق خواهد بود.
به گفته وی، همچنین بارش برف در ارتفاعات البرز و زاگرس دور از انتظار نیست.
حقیقت گفت: فردا این سامانه ضعیف می شود و بارش ها فقط در زاگرس شمالی و مرکزی در همدان، کرمانشاه، لرستان، مرکزی، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، شمال فارس، گیلان، مازندران ، گلستان، خراسان شمالی، البرز، قزوین، تهران، نواحی مرکزی، اصفهان و نیز در یزد بارش پراکنده پیش بینی شده است.
مدیر کل پایش سازمان هواشناسی اظهار داشت: فردا کاهش 6 تا 8 درجه ای دما را در شمال شرق کشور خواهیم داشت.
وی گفت: پنج شنبه وزش باد شدید همراه با رگبار و رعد وبرق در شمال خوزستان، شمال بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، شمال فارس، دامنه های زاگرس در کردستان، همدان، زنجان، کرمانشاه، مرکزی، قزوین، البرز و تهران بارش خواهیم داشت.
حقیقت تاکید کرد: با این شرایط صیفی کاران استان بوشهر به ویژه مناطق شمالی و نواحی کرمسیری جنوب مراقب کاهش دما باشند، همچنین زنبورداران مستقر در این مناطق در مواجهه با بارش های رگباری تمهیدات لازم را اتخاذ کنند.

*** وضعیت هوای تهران/ گرمترین و سردترین نقاط کشور
مدیر کل پایش سازمان هواشناسی افزود: در تهران نیز تا پنج شنبه انتظار بارندگی داریم، دیروز نیز بیشینه دمای پایتخت 15 درجه بود که امروز به 13، فردا 15 و پس فردا 14 درجه خواهد رسید، کمینه دمای امروز صبح تهران نیز 9 درجه بود. به طور کلی آخر هفته خنکی در پایتخت خواهیم داشت.
حقیقت گفت: عسلویه و میناب با 34 درجه و بلده مازندران با منفی 1 گرمترین و سردترین نقاط کشور در 24 ساعت گذشته بودند.
علمی 9014**2017

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال