با تاکید بر لغو حکم؛

حکیم: حکم شیخ سلمان بر آرامش در بحرین تاثیر منفی دارد

بغداد - ایرنا - «سید عمار حکیم» رهبر جریان حکمت ملی عراق طی بیانیه ای با ابراز تاسف شدید نسبت به حکم حبس ابد برای «شیخ علی سلمان» دبیرکل 'جمعیت ملی - اسلامی الوفاق' بحرین آن بر خلاف صلح و آرامش در این کشور دانست و خواستار لغو آن شد.

به گزارش ایرنا، حکیم در این بیانیه ای همچنین از تمام نهادهای مسئول به ویژه «حمد بن عیسی آل خلیفه» پادشاه بحرین خواست که مستقیما برای متوقف کردن و بازنگری در این حکم، وارد عمل شوند.
سید عمار حکیم در این بیانیه افزود: این حکم بر صلح و آرامش ملی در کشور دوست و همسایه ما بحرین تاثیر منفی خواهد داشت.
وی در ادامه بر ضرورت آزادی بیان و تحکیم پایه های نقد سازنده و دادن فضا به معارضان مسالمت آمیز تاکید کرده است.
رهبر جریان حکمت ملی مجددا تمام کشورها به ویژه کشورهای عربی و اسلامی را به توانمندسازی نیروهای میانه‌رو دعوت کرده است و از آنان خواسته تا در برابر جریان های افراطی که در مقابل اعتدال‌گرایی هستند، بایستند.
وی در پایان با اشاره به اینکه یاری کردن و حمایت از حق در هر کجای دنیا یک تکلیف انسانی و اخلاقی است گفت که اینگونه یاری رساندن ها به عنوان مداخله در امور کشورهای دیگر تلقی نمی شود.
دادگاه بحرین دیروز (یکشنبه) با لغو حکم تبرئه صادر شده برای شیخ علی سلمان دبیرکل «جمعیت ملی-اسلامی الوفاق» به عنوان بزرگ ‌ترین حزب مخالف رژیم این کشور، او را به حبس ابد محکوم کرد.
دادگاه بحرین همچنین «حسن سلطان» و «علی الاسود» دو نماینده پیشین پارلمان این کشور را نیز به حبس ابد محکوم کرد.
رژیم آل خلیفه این سه تن را به جاسوسی برای قطر در جریان مذاکرات مربوط به حل بحران این کشور در چارچوب راهکار سیاسی متهم کرده است.
این اقدام دولت منامه با مخالف گروههای مختلف بحرینی و سازمان های حقوق بشر جهان روبرو شد. سازمان دیده بان حقوق بشر، انجمن حقوق بشر بحرین، جمعیت الوفاق بحرین ، حزب الله لبنان، علمای بحرین و عفو بین الملل طی بیانیه هایی حکم حبس ابد دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین را محکوم کردند.
بحرین از 14 فوریه 2011 ( 25 بهمن 1390) صحنه انقلاب مردمی ضد رژیم آل خلیفه است. مردم بحرین خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن دولتی منتخب و آزادی زندانیان سیاسی کشورشان هستند.
ناآرامی‌های بحرین تاکنون ده ها کشته و هزاران زخمی بر جای گذاشته است. رژیم آل خلیفه همچنین صدها نفر را سلب تابعیت کرده است.
گروه‌های مدافع حقوق بشر بارها رژیم آل خلیفه را به خاطر سرکوب مخالفان محکوم کرده‌ و خواستار اصلاحات در نظام سیاسی این کشور شده‌اند.
خاورم *4**380**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال