سازمان هواشناسی هشدار داد:

افزایش ارتفاع موج در خلیج فارس تا دو متر

تهران - ایرنا - سازمان هواشناسی طی اطلاعیه ای هشدار داد ارتفاع موج در خلیج فارس در روزهای سه شنبه و چهارشنبه به یک و نیم تا دو متر خواهد رسید.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از سازمان هواشناسی کشور ، این سازمان اعلام کرد: در ادامه فعالیت سامانه جوی در غرب کشور؛ روز سه شنبه و چهارشنبه در مناطق غربی خلیج فارس افزایش ابر ، وزش باد شدید، رگبار و رعد و برق و افزایش ارتفاع موج از یک و نیم تا دو متر پیش بینی می شود.
از این رو توصیه می شود طی این مدت احتیاط لازم در تردد شناورهای سبک به عمل آید و از به کارگیری قایق های تفریحی و سبک جلوگیری شود.

*** آبگرفتگی معابر عمومی
همچنین سازمان هواشناسی پیرو اخطاریه شماره 68 ، با ورود سامانه بارشی در غرب کشور نسبت به آبگرفتگی معابر این بخش از کشور هشدار داد.
بر اساس این گزارش امروز دوشنبه رگبار باران گاهی با رعد و برق، وزش باد شدید موقتی همراه با آبگرفتگی معابر عمومی و احتمال وقوع سیلاب در استان های خوزستان، ایلام، کرمانشاه، لرستان و کردستان وجود دارد.
سه شنبه رگبار باران گاهی با رعد و برق، وزش باد شدید موقتی، همراه با آبگرفتگی معابر عمومی و احتمال وقوع سیلاب در استان های خوزستان، بوشهر، ایلام، کرمانشاه، لرستان، کردستان، کهگیلویه وبویراحمد، چهارمحال و بختیاری، شمال فارس؛ بارش باران در برخی مناطق همراه با احتمال آب گرفتگی معابر عمومی در برخی مناطق استان های البرز، تهران، قم، مرکزی، سمنان، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، غرب اصفهان، آذربایجان غربی و شرقی، همدان، زنجان و قزوین پیش بینی شده است.
در این روز در ارتفاعات شمال غرب، البرز مرکزی و زاگرس مرکزی بارش برف دور از انتظار نیست و کاهش 3 تا 5 درجه ای دما در سواحل دریای خزر و شمال غرب کشور پیش بینی می شود.
چهارشنبه بارش باران همراه با آب گرفتگی معابر عمومی در برخی مناطق خوزستان، شمال بوشهر، شمال غرب فارس و کهگیلویه و بویراحمد کاهش 6 تا 8 درجه دما در شمال شرق کشور انتظار می رود.
از این رو توصیه می شود برای کاهش خسارات احتمالی، تمهیدات لازم از سوی هموطنان، سازمان های امدادی و مدیریت بحران به کار گرفته شود.
علمی 9014**1440

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال