رئیس فدراسیون ژیمناستیک: 2.5 میلیارد تومان بدهی داریم

تهران- ایرنا- رئیس فدراسیون ژیمناستیک اعلام کرد که این فدراسیون حدود 2 و نیم میلیارد تومان بدهی معوقه دارد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، زهرا اینچه درگاهی امروز یکشنبه در محل فدراسیون ژیمناستیک و در جمع خبرنگاران درباره بدهی فدراسیون ژیمناستیک در دوران ریاست خود و روسای پیشین، گفت: حدود 2 و نیم میلیارد تومان بدهی معوقه داریم که حدود 990 میلیون تومان آن بدهی مالیاتی است و 950 میلیون تومان از بدهی به شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی است.
وی ادامه داد: البته در دوره جدید، بدهی به شرکت توسعه و نگهداری وجود ندارد و در تخفیفی که قرار است این شرکت به ما بدهد در تلاشیم که سایر بدهی ها را نیز پرداخت کنیم.
اینچه درگاهی اظهار داشت: 24 مرداد ماه سال گذشته این شرکت افتتاح شد اما از آنجایی که یکی از اعضا قرار بود با توجه به توانایی مالی اش برای پیشبرد اهداف مالی کمک کند، از این مهم شانه خالی کرد، در فاصله بسیار کوتاه رای به انحلال آن شرکت دادیم.
وی افزود: از آنجایی که هیچ گونه وجه نقدی جابجا یا فعالیت اقتصادی انجام نشد، نمی توان اتهام مالی به فدراسیون زد.
رئیس فدراسیون به قانون منع بکارگیری بازنشستگان در ادارات و سازمان های دولتی اشاره کرد و گفت: پس از انتخابم به عنوان رئیس فدراسیون تعدادی از بازنشستگان با فدراسیون تسویه کردند اما گروه دیگر به جای تسویه، از فدراسیون نزد وزارت ورزش و جوانان شکایت کردند که احکام آنان نیز صادر شد و فقط حکم یک نفر هنوز صادر نشده است.
این مسئول ورزشی در خصوص اینکه چرا برای برگزاری دوره مربیگری حرفه ای زنان مبالغی از شرکت کنندگان دریافت شده است، اظهار داشت: کلاس های مربیگری حرفه ای در همه کشورهای جهان به صورت مشترک برای زنان و مردان برگزار می شود اما از آنجا که در ایران درخواست برای مربیگری زنان بیشتر از مردان بود، فدراسیون جهانی موافقت کرد این کلاس ها در ایران مختص زنان برگزار شود و ما برای برگزاری کلاس و برای تکثیر متون آموزشی مبالغی از شرکت کنندگان دریافت کردیم.
رئیس فدراسیون ژِیمناستیک به تلاش های این فدراسیون در خصوص امکانات رفاهی برای سالن ژیمناستیک اختصاصی فدراسیون اشاره کرد و افزود: پس از افتتاح این مجموعه توسط معاون وزیر ورزش و جوانان، تجهیز سالن به «چاله ابر» طبق برنامه ریزی وزارتخانه انجام دادیم و در حال حاضر ژیمناست های رده های مختلف سنی در این سالن تمرین می کنند.
وی ادامه داد: همچنان با مشکل خوابگاه مواجه ایم و در تلاش هستیم که این مشکل را نیز حل کنیم.
اینچه درگاهی با اشاره به توجه فدراسیون به رده های نوجوانان وجوانان اظهار داشت: پیش از این در زمان روسای سابق این فدراسیون، ورزشکاران ژیمناستیک با سن 27 تا 28 سال در مسابقات بین المللی شرکت می کردند اما در حال حاضر سن شرکت کنندگان در رقابت های بین المللی به کمتر از 20 سال رسیده است.
این مسئول ورزشی ادامه داد: همیشه وعده اعزام به ورزشکاران داده می شد ولی اعزامی صورت نمی گرفت. این مساله باعث شده بود تا انگیزه ورزشکاران تا حد زیادی کاهش داده شود.
وی به عمکلرد ژیمناست های ایرانی شرکت کننده در بازی های آسیایی اشاره کرد و افزود: برای شرکت در چنین رقابت هایی باید 6 ژیمناست برای شرکت در 6 وسیله اعزام می شد اما وزارت ورزش با چهار ژیمناست موافقت کرد که در اصل سعید کیخواه به عنوان یکی از این نفرات فقط در خرک مسابقه داد.
اینچه درگاهی اضافه کرد: با این حال سامان مدنی مصدوم شد تا ما با دو نفر ژِیمناست در فینال حاضر شویم و کیخواه برای حفظ شاکله تیمی در دیگر وسایل غیرتخصصیش نیز مسابقه داد.
وی تاکید کرد: اما برای المپیک 2024 و حتی 2020 برنامه ریزی کرده ایم و می خواهیم در چند رویداد پیش روی نیز کسب سهمیه کنیم.
اینچه درگاهی افزود: پس از تایید وزارت ورزش و جوانان برای چهار ژیمناست کار اعزامی، به مسئولان وزارت ورزش اعلام کرد که کسب نتیجه ممکن است با شکست مواجه شود.
وی با تاکید بر استفاده از هادی خناری نژاد بازیکن مصدوم تیم ملی به عنوان مربی گفت: وضعیت مصدومیت خناری نژاد در دارحلقه به گونه ای است که امکان حضور در رویدادهای بین المللی را ندارد و قرار است از وی به عنوان مربی استفاده کنیم. البته استفاده از مربی خارجی نیز در دستور کار فدراسیون است که مشکلات ارزی حال حاضر مانع اجرای این برنامه شده است.
اینچه درگاهی در پاسخ به این سوال که همچنان زنان ژیمناست ایران مهجور مانده اند، اظهار داشت: برخی رشته های ورزشی در کشور ما شرایط خاصی دارد اما قرار است رئیس فدراسیون بین المللی این رشته ورزشی در ایران نشست هایی برگزار کند تا بتوانیم برای حضور زنان ژیمناست ایران در میادین بین المللی با حجاب اسلامی راهکار مناسبی تبیین کنیم.
وی در خصوص اینکه چرا رضا بهلول زاده تنها ژیمناست اعزامی ایران به المپیک جوانان 2018 آرژانتین بود، گفت: مهدی الفتی سهمیه این رقابت ها را کسب کرد، ولی مصدوم شد. بر همین اساس در دو مرحله رقابت های انتخابی بین او و بهلول زاده برگزار شد که بهلول زاده در هر دو مرحله بهترین امتیاز را کسب کرد و در نهایت وی اعزام شد.
رئیس فدراسیون ژیمناست افزود: به موضوع شب نامه هایی که علیه فدراسیون و هیات رئیسه آن منتشر می شود، اشاره کرد و افزود: افرادی که این شب نامه ها را منتشر می کنند اگر واقعا با هدف حمایت از رشته ژیمناستیک باشد از آن استقبال می کنیم اما این افراد از زمانی که جلوی منافع آنان در فدراسیون گرفته شد، اقدام به تخریب اعتبار هیات رئیسه فدراسیون کرده اند که ما نیز برای دفاع از حیثیت این نهاد به طور رسمی از آنها شکایت کردیم.
وی اضافه کرد: این تعداد افراد در زمان انتخاب من به عنوان رئیس فدراسیون تهدید کردند که اگر همکاریشان با فدراسیون ادامه نیابد، برای فدراسیون و هایت رئیسه مشکل ایجاد خواهند کرد.
اینچه درگاهی در خصوص مدال آوری ورزشکاران در دوره ریاستش گفت: تیم های ملی در شاخه های مختلف ژیمناستیک از سال 2009 تا 2017، 9 مدال کسب کرده اند که یک مدال طلا در دارحلقه بود اما از سال 2017 تا 2018 موفق به کسب 55 مدال شدیم که فقط 24 مدال آن طلا در6 اسباب تیمی جوانان و بزرگسالان است.
ورزشی **9029**9129

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال