نشنال اینترست:

جایگاه ترامپ با پیروزی دمکرات ها متزلزل می شود

تهران - ایرنا - نشنال اینترست در گزارشی نوشت:جایگاه ترامپ با پیروزی احتمالی دموکرات ها در انتخابات میان دوره ای ایالات متحده در روز سه شنبه (6 اکتبر/15 آبان)متزلزل خواهد شد.

به گزارش ایرنا،در ادامه تحلیل این نشریه آمریکایی آمده است در حال حاضر کنترل هر دو مجلس سنا و نمایندگان آمریکا در دست حزب جمهوری خواه است و انتظار می رود دمکرات ها دستکم اکثریت یکی از این دو مجلس را کسب کنند.
به نوشته این نشریه،با توجه به ماهیت ستیزه جویانه رئیس جمهوری آمریکا انتظار می رود حزب دموکرات تحقیقات خود را درباره ترامپ آغاز کنند.
در ادامه این مطلب اضافه شده است، با توجه به ماهیت گسترده پنهان کاری ترامپ در مسائل قانونی و هنجارهای قانون اساسی ایالات متحده، این تحقیقات می تواند به سرعت گسترده شود.
نیویورک تایمز چند هفته پیش گزارشی از تحقیقات گسترده ای که می تواند باعث ایجاد مشکلات بزرگ برای رئیس جمهوری آمریکا شود، منتشر کرد.
اگر تحقیقات و ادعای تقلب مالیاتی نیم میلیارد دلاری و استفاده از شیوه های مافیایی توسط ترامپ اثبات شود این امکان وجود دارد که رئیس جمهوری آمریکا زیر فشار مجبور به استعفا شود.
در اینصورت نیوریورک تایمز می تواند دونالد ترامپ و پدرش را در میان خلافکاران یقه سفید بزرگ آمریکا قرار دهد.
جرم یقه سفید در اشارات حقوقی و قانونی دلالت بر سوءاستفاده افراد بلندپایه از موقعیت و مقام خود دارد که بیشتر با جرایم مالی همراه ‌است.
به نوشته 'رابرت کلی' از محققان نشنال اینترست، این فقط یکی از گزارشات مربوط به جرایم مالی ترامپ می باشد،تحقیقاتی که در خصوص جرائم ترامپ توسط واشنگتن تایمز آغاز و دهه 1990 متوقف شد بعید یه نظر می رسد که این جرائم با متوقف شدن تحقیقات پایان یافته باشد.
ممکن است ترامپ طی دو دهه، جرایم مالی دیگری نیز مرتکب شده باشد که محققان دموکرات باید به آن بپردازند.
در ادامه این گزارش آمده است به رغم ادعای ترامپ، وی هرگز وضعیت مالیاتی خود را منتشر نکرده است. برخی بر این باورند در صورت انتشار صورت وضعیت مالیاتی ،ارتباط مالی او با روسیه، اوکراین و عربستان سعودی فاش خواهد شد.
کلی می گوید:پیشینه بلند و بالای ترامپ از دروغ گویی، اغراق، سوء رفتارهای جنسی، جرایم مالی و شراکت با سرمایه گذاران مشکوک فقط با تحقیقات گسترده نمایندگان حزب دموکرات محقق خواهد شد. این موضوع می تواند مانند گردباد کاخ سفید را در هم بکوبد و باعث استعفای دونالد ترامپ از ریاست جمهوری شود.
در ادامه این تحلیل آمده است همزمان با آغاز این تحقیقات از بهار سال آینده و پس از پیروزی حزب دموکرات در اوایل ژانویه (دی) مبارزات رسانه ها بر سر ترامپ تشدید خواهد شد و رسانه های حامی ترامپ که در صدر آنها فاکس نیوز قرار دارد به حمایت از ترامپ ادامه خواهند داد.
این شرایط بر روابط خارجی دولت ترامپ نیز تاثیر خواهد گذاشت. اگر این روند ادامه پیدا کند شاید مدت زمان کمی باقی بماند تا ترامپ علاقه خود را به شرق آسیا، خلیج فارس یا جای دیگر از دست بدهد.
به نظر می رسد این یکی از دلایلی است که 'مون جائه این' رئیس جمهور کره جنوبی که به شدت در تلاش برای تشنج زدایی بین آمریکا و کره شمالی است و بر دیدار هرچه سریعتر کیم رهبر کره شمالی و ترامپ تاکید دارد.
گفته می شود دیدار دوم 'کیم' و'ترامپ' پس از انتخابات میان دوره ای ایالات متحده اعلام خواهد شد، این کار عاقلانه می باشد اما ممکن است بسیار دیر باشد.
محقق نشنال اینترست عقیده دارد، شاید ترامپ از کیم به عنوان برگ برنده استفاده کند و درصورت ادامه تحقیقات درباره جرائم مالی ادعا کند که کار بزرگی در خصوص کره شمالی انجام داده اما کیم می تواند با آگاهی از این نقطه ضعف ترامپ موضع سرسخت تری اتخاذ کند.
در پایان این تحلیل آمده است متحدان آمریکا باید آماده تغییراتی بزرگ توسط این رئیس جمهوری در ماه های آینده باشند.
متحدان آمریکا نظیر کانادا و آلمان ممکن است با کاهش قدرت ترامپ آسوده خاطر شوند، اما متحدان دیگر این کشور نظیر کره جنوبی و عربستان سعودی که به ترامپ برای منافع خود نیاز دارند عمیقا نا امید خواهند شد.
**آساق**9470**1600

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال