گزارش روزنامه های کویت از بیانات رهبر انقلاب

ترامپ آمریکا و لیبرال دمکراسی را بی آبرو کرده است

دوحه – ایرنا – روزنامه های پرشمارگان روز یکشنبه چاپ کویت با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع دانش آموزان و دانشجویان ، به مناسبت 13 آبان ، نوشتند : دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا نه تنها کشور خود که مشی لیبرال دمکراسی را هم بی آبرو کرده است .

به گزارش ایرنا رهبر معظم انقلاب اسلامی روز شنبه در آستانه 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار در دیدار هزاران نفر از دانش آموزان و دانشجویان با اشاره به شکست شیطان بزرگ در تحقق هدف اصلی توطئه های 40سال اخیر آن یعنی بازگشت به سیطره دوران رژیم ستم شاهی در ایران تأکید کردند: افول امریکا به واقعیتِ مورد اجماع صاحب‌نظران معتبر جهان تبدیل شده است.
روزنامه 'القبس' کویت در همین ارتباط به نقل رهبر انقلاب اسلامی نوشت : اکنون نه تنها اقتدار معنوی و قدرت نرم آمریکا رو به افول است بلکه اقدامات رئیس جمهور عجیب و غریبِ فعلیِ آمریکا، «لیبرال دموکراسی» را بی آبرو کرده است.
این روزنامه افزود : رهبر عالی ایران گفت که در یک نگاه وسیع تر، قدرت و اقتدار و هیمنه آمریکا در دنیا، رو به افول و زوال است و آمریکای امروز به مراتب ضعیف تر از آمریکای چهار دهه قبل است.
القبس در ادامه به نقل از مقام معظم رهبری نوشت : اقدامات ضد ایرانی آمریکا در 40 سال گذشته علیه ایران در زمینه های مختلف سیاسی ، نظامی و رسانه ای ادامه داشته است اما حقیقت این است که بازنده واقعی در چهل سال گذشته نه ایران که آمریکایی ها بوده اند.
'الرای' دیگر روزنامه کویتی هم به نقل از رهبر انقلاب اسلامی نوشت : دلیل اقدامات اخیر آمریکا علیه ایران بازگردان هیمنه خود بر این کشور است که همزمان با انقلاب اسلامی ایران در سال 1979 از ایران برچیده شده است .
آیت الله خامنه ای گفت که هدف آمریکا از اعمال تحریم ها به شکست کشاندن اقتصاد کشور است در حالیکه تحریم ها به ایران انگیزه بیشتری برای رشد و نمو اقتصاد خود خواهد داد.
روزنامه الرای ادامه داد : همزمان با سخنان رهبری ایران وزارت امور خارجه هم در بیانه ای اعلام کرد که به آمریکا اجازه تحقق اهدافش را نخواهد داد.

*** پیام کوثر
روزنامه القبس کویت نوشت : همزمان با اعلام اعمال تحریم های جدید آمریکا ، تهران هم از راه اندازی خط تولید جنگنده های تمام ایرانی کوثر خبر داد.
وزیر دفاع ایران در مراسم راه اندازی خط تولید این جنگنده گفت که به زودی به تولید مورد نظر خواهیم رسید و تعداد زیادی از آنها در اختیار نیروی هوایی قرار می گیرد.
امیر حاتمی وزیر دفاع ایران تاکید کرد که این جنگنده قادر با حمل انواع سلاح ها هست و در ماموریت دفاع هوایی هم کاربرد دارد .

*** واکنش کشورها به بازگشت تحریم ها
روزنامه القبس کویت در ادامه گزارش خود نوشت : محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران هم با 'فدریکا موگرینی' مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزیران امور خارجه دانمارک ، آلمان و سوئد در مورد اقدامات اروپا برای مقابله با تحریم های آمریکا تماس گرفت .
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزیران اروپایی هم بر لزوم راه اندازی مکانیسم اقتصادی اروپا به منظور حفظ برجام تاکید کردند و گفتند که این مکانیسم در روزهای آینده فعال خواهد شد.
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در نشست اقتصادی هشت کشور در حال رشد در ترکیه گفت که تحریم های آمریکا باعث خسارت زدن به روابط اقتصادی جهانی و تاثیر منفی در روابط اقتصادی میان کشورها خواهد داشت .
روسیه هم با ویرانگر خواندن اقدام آمریکا در بازگرداندن تحریم های ایران اعلام کرد که ما به آنچه لازم بدانیم برای حفظ روابط تجاری ، اقتصادی و مالی با ایران عمل می کنیم .
القبس اضافه کرد : همزمان با اعمال تحریم های آمریکا علیه ایران ترکیه ، هند و عراق اعلام کردند که از این تحریم ها مستثنی شده اند و به همکاری های خود با ایران ادامه خواهند داد.
خاورم**1508

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال