روایت رسانه های مالزیایی از سخنان مقام معظم رهبری:

آمریکا بازنده تحریم ها علیه ایران خواهد بود

کوالالامپور- ایرنا- برخی رسانه های مالزیایی با انعکاس بیانات اخیر مقام معظم رهبری به مناسبت روز 13 آبان گزارش دادند: رهبر ایران اقدام دونالد ترامپ را برای تحریم های ایران محکوم و تاکید کرد واشنگتن بازنده این تحریم ها خواهد بود.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، فری مالزی تودی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از دانش‌آموزان و دانشجویان نوشت: رهبر عالی ایران دونالد ترامپ را عامل بی آبرویی آمریکا دانست.
این رسانه چپگرای مالزیایی نوشت : اقدامات رئیس جمهوری آمریکا لیبرال دموکراسی دراین کشور را بی آبرو کرده است.
این رسانه نوشت: واشنگتن می گوید که خواستار معامله جدید با ایران ، کاهش فعالیت های منطقه ای و برنامه های موشکی تهران است ؛ درخواست هایی که به طور کامل توسط ایران رد شده است.
فری مالزی تودی نوشت : آمریکا تحریم ها علیه ایران را برای فلج کردن این کشور اعمال کرده، اما رهبرعالی ایران تاکید کرد جنگ اقتصادی علیه ایران ، موجب حرکت به سوی خودکفایی شده است.
مالایی میل دیگر رسانه مالزیایی دراین زمینه در گزارشی به نقل از رهبرمعظم انقلاب نوشت: جهان با تصمیمات آمریکا در بازگرداندن تحریم ها علیه ایران مخالف است.
این رسانه قدیمی مالزی افزود: رهبر عالی ایران گفت که در چهاردهه چالش آمریکا و ایران ، ایران همواره پیروز بوده وآمریکا شکست خورده است.
این رسانه بومی تباران مالزی نوشت: ترامپ در ماه مه سال جاری اعلام کرد که آمریکا از موافقتنامه بین المللی هسته ای 2015 خارج شده و تحریم ها علیه ایران را مجددا بازگرداند که این اقدام موجب نارضایتی مقامات بین المللی شده است که معتقدند ایران به تعهدات خود برای محدود کردن برنامه اتمی اش پایبند بوده است.
روزنامه پرتیراژ سان دیلی نیز با انعکاس بخشی از سخنان مقام معظم رهبری نوشت: رهبر عالی ایران، اقدامات دونالد ترامپ را مایه بی آبرویی آمریکا دانست و تاکیدکرد واشنگن بازنده نهایی تحریم ها علیه ایران خواهد بود.
این رسانه مالزیایی نوشت: رهبر ایران تاکید کرد که نه تنها قدرت نرم آمریکا رو به کاهش است بلکه قدرت سخت این کشور در زمینه های اقتصادی و نظامی هم رو به افول است.
مالایی سان دیگر رسانه مالزیایی و شبکه خبری تلویزیونی آسیا نیز بیانات مقام معظم رهبری را انعکاس دادند.
آساق **1599

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال